TRANSATLANTYK_FESTIVAL_2015_-_plakat_internetDokładnie za miesiąc Transatlantyk dopłynie do Poznania. Zanim to nastąpi, będzie pływał po całej Wielkopolsce, gdzie w każdy weekend podzieli się z publicznością najlepszymi filmami. Swój długi rejs rozpoczął 3 lipca na Rynku w Lesznie, a na swojej trasie ma aż 19 miast.

Od dwóch lat jednym z niewątpliwych hitów filmowego programu Festiwalu jest Transatlanyk: Mobilne Kino ŠKODY. W 2014 roku dla kilku tysięcy osób w całej Wielkopolsce z projektora ustawionego na dachu Škody Yeti wyświetlono aż 25 wyjątkowych filmów. Dzięki nieodpłatnym pokazom, Transatlantyk zaktywizował społeczności lokalne odwiedzanych miejscowości. Wielu mieszkańców oglądało plenerowe seanse nie tylko na festiwalowych leżakach, ale także z okien i balkonów własnych domów.

Podczas tegorocznych wakacji, w ramach 5. jubileuszowej edycji Transatlantyk Festival, Mobilne Kino ŠKODY odwiedzi 19 miast Wielkopolski. W lipcowe i sierpniowe weekendy zaprosi na seanse mieszkańców Leszna, Gostynia, Rawicza, Chodzieży, Piły, Złotowa, Szamotuł, Obornik, Międzychodu, Śremu, Gniezna, Wrześni, Poznania, Konina, Kępna, Ostrzeszowa, Nowego Tomyśla, Grodziska Wielkopolskiego oraz Wolsztyna. Z rodziną i przyjaciółmi będzie można spędzić niezapomniany wieczór przed ogromnym kinowym ekranem, ustawionym na plaży, w parku, na miejskim placu czy rynku. Specjalnie na potrzeby Transatlantyk: Mobilnego Kina ŠKODY organizatorzy przygotowali 25 wyjątkowych pozycji światowej kinematografii, idealnie nadających się na lekkie, wakacyjne pokazy.

W Poznaniu na uczestników Mobilnego Kina ŠKODY czeka dodatkowa niespodzianka – zwiększona do 7 liczba seansów oraz, podobnie jak w roku ubiegłym, konkurs na wybór lokalizacji. W ten sposób widzowie festiwalu staną się jednocześnie współtwórcami tego niezwykłego projektu i sami zadecydują o miejscach, do których przyjedzie kinowa Škoda Yeti.

Przygoda z Mobilnym Kinem ŠKODY zakończy się w ostatnią niedzielę wakacji na Plaży Miejskiej w Wolsztynie.