swiatkultury.com.pl

swiatkultury – dom, moda i uroda, praca

domowe sposoby na zniszczone paznokcie
Lifestyle

Domowe sposoby na zniszczone paznokcie

Problem z paznokciami dotyka każdego roku ogromną ilość osób. Mają one problemy z ich łamliwością, kruchością czy też miękkością. Wszystko to powoduje, że stają się one bardzo nieestetyczne i zwyczajnie kłopotliwe. Warto więc wiedzieć, jak w takich sytuacjach postępować. Czy są może jakieś domowe sposoby na zniszczone paznokcie, które pozwalają szybko i skutecznie sobie z tym kłopotem poradzić? Czy są jakieś warte uwagi metody, które można zastosować bez udawania się do specjalisty i wykupowania drogich leków?

Jakie są przyczyny zniszczonych paznokci?

Zanim zacznie się szukać sposobów na to, aby poradzić sobie z łamliwością i ogólnie rzecz biorąc ze zniszczonymi paznokciami, warto się najpierw dowiedzieć tego, z jakiego powodu paznokcie mogą nie być w najlepszej formie. Jedynie taka wiedza pozwoli na znalezienie skutecznego sposobu poradzenia sobie ze zniszczonymi paznokciami.
Głównym składnikiem budulcowym paznokci i odpowiedzialnym w głównej mierze z ich stan i kondycję jest keratyna. To właśnie niedobór tej substancji powoduje zaburzenia w rośnięciu i poprawnym kształtowaniu się paznokcia. Jeśli powstają niedobory keratyny w organizmie, automatycznie dochodzi do pogorszenia się stanu paznokci.
Innego typu problemem może być nieodpowiednia dieta. Jeśli zabraknie w niej takich substancji, jak krzemu, cynku czy też potasu, może dojść do zniszczenia płytki paznokcia.

Najlepsze domowe sposoby na zniszczone paznokcie

Jakie są zatem najlepsze domowe sposoby na to, aby poprawić kondycje i wizualną stronę posiadanych paznokci? Co może być do tego użyte? Jak się okazuje, jedną z najlepszych metod jest zastosowanie olejku rycynowego. Użycie tego preparatu jest bardzo proste, a polega po prostu na wcieraniu go w płytkę paznokcia. Najlepiej robić to dwa razy dziennie.
Innego typu bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie paznokciom kąpieli w oliwie z oliwek. Jak to zrealizować? Nic prostszego, ponieważ wystarczy tylko podgrzać nieco oliwy z oliwek i dodać do niej odrobinę cytryny. Gdy otrzyma się odpowiednią temperaturę płynu, należy umieścić w nim dłonie i poczekać kilka minut.
Bardzo dobrym pomysłem na poprawę stanu paznokci jest również ocet jabłkowy. Jest to substancja, która zawiera w swoim składzie ogromne ilości dobroczynnych dla paznokci, lecz również i dla całego organizmu substancji. Mowa tu jest np. o żelazie, potasie, wapniu, czy też magnezie. Ocet należy wymieszać np. z wodą 1:1 i moczyć w nim dłonie. Substancja ta wykazuje się ogromną intensywnością działania i znacznym wzmocnieniem struktury paznokcia.