swiatkultury.com.pl

swiatkultury – dom, moda i uroda, praca

witamina C
Moda i uroda

Dlaczego witamina C jest tak ceniona w kosmetykach do pielęgnacji twarzy?

Witamina C to znana i ceniona substancja, o szerokim zastosowaniu w kosmetykach do twarzy. Jej rozświetlające właściwości są znane i słynie z tego, że nadaje blask skórze. Dlaczego jeszcze witamina C jest tak ważna dla skóry i jakie efekty daje przy dłuższym stosowaniu?

Witamina C to dobro dla skóry prosto z natury

Witamina C ma silne właściwości rozświetlające i poleca się ją głównie dla cery matowej i pozbawionej blasku. W kosmetykach takich jak serum, zazwyczaj ma mocniejsze działanie, a serum z witaminą C cieszy się dużą popularnością. Przy problemach typu przebarwienia, sprawdza się naprawdę dobrze. Jej zaletą w tym przypadku jest to, że wyrównuje koloryt skóry i zmniejsza przebarwienia. Matowa skóra, która wygląda na zmęczoną i nie ma blasku, jest problemem dla wielu kobiet. Prosty sposób na ten problem to kremy, serum i maski z witaminą C. Przy regularnym stosowaniu mogą przynieść naprawdę dobre efekty. Zatem co daje witamina C na twarz? Skórę pełną energii i blasku, rozświetloną, o jednolitym kolorycie. Warto wspomnieć, że zmęczona cera zawsze wizualnie wygląda na starszą niż w rzeczywistości i czasem niewielki blask może odmienić wygląd. Wypoczęta cera o takim samym kolorycie na całym obszarze, to bardzo dobry efekt wizualny. Stąd każda kobieta powinna włączyć witaminę C do stałej pielęgnacji swojej cery. 

Wybierz kosmetyk z witaminą C idealny dla siebie

Najbardziej znane są kremy i serum z witaminą C, bo pozwalają na szybką pielęgnację twarzy. Kremy do codziennej pielęgnacji w ciągu dnia i serum na noc lub na dzień to doskonały duet, aby wykorzystać maksymalnie moc witaminy C. Ten składnik mogą także zawierać tak popularne płyny micelarne i maski do twarzy. Wśród całej gamy kosmetyków do twarzy z witaminą C, to serum będzie najmocniejszym kosmetykiem o efektywnym działaniu, szczególnie na noc.  Płyny micelarne z witaminą C to dobry wstęp do porannej rutyny pielęgnacyjnej, a szczególnie dla cery zmęczonej i bez blasku. Po płynie micelarnym, można zastosować serum z witaminą C, które powoduje, że cera jest ujednolicona i rozświetlona. Dodatkiem do tej pielęgnacji może być maska z witaminą C, która działa natychmiastowo.

Czy takie kosmetyki dają oczekiwane efekty?

Przykładem kosmetyków z witaminą C może być cała gama produktów od Garniera. Sam producent określa mniej więcej czas, w jakim te kosmetyki powinny przynieść spodziewane efekty. Serum na przebarwienia z witaminą C ma szybkie działanie, a pierwsze efekty można zauważyć już po trzech dniach. Z kolei za niecałe dwa miesiące, producent obiecuje redukcję przebarwień o około połowę. Jednak trzeba stosować takie serum regularnie, bo najlepszy efekt osiąga się po dłuższym czasie. Wiele kobiet zmaga się z problemem przebarwień, które są efektem złej pielęgnacji, naturalnych zmian lub działania słońca. Pielęgnacja w zaciszu domowym może być skuteczna, ale trzeba stosować wysokiej jakości kosmetyki i używać ich regularnie. Garnier przygotował całą gamę kosmetyków z witaminą C, w odpowiedzi na potrzeby matowej, pozbawionej blasku skóry z przebarwieniami.

Materiał zewnętrzny