swiatkultury.com.pl

swiatkultury – dom, moda i uroda, praca

kule do kąpieli diy
Moda i uroda

Ekologiczne kule do kąpieli DIY

Nie ma nic bardziej odprężającego po długim i ciężkim dniu, niż ciepła kąpiel z bąbelkami w towarzystwie aromatycznych olejków, z dodatkiem soli do kąpieli.
Do przygotowania takiego domowego SPA wcale nie potrzeba drogich kosmetyków z drogeryjnych półek. W prosty sposób, bez użycia skomplikowanych składników, pięknie pachnącą, aromatyczną kulę do kąpieli możesz wykonać samodzielnie w domu, a potem już tylko relaksować się w wannie pełnej bąbelków.

Jak wykonać kule do kąpieli DIY?

Nie jest to produkt ani wysoce czasochłonny ani skomplikowany. Prostota użytych składników może zadziwić, a koszt ich wykonania sprawić, że już nigdy więcej nie sięgniesz po te kupne.

Do samodzielnego przygotowania kuli do kąpieli niezbędne będą: soda oczyszczona, kwasek cytrynowy, oliwka dla dzieci, olejek zapachowy, barwnik, woda w spryskiwaczu oraz foremki.

Najwygodniejsze w użyciu będą formy silikonowe, takie same jakich używamy w kuchni. Mogą mieć dowolne kształty – tradycyjne kule lub bardziej zdobne kwiatki, serduszka czy postacie bajkowe.

Kula do kąpieli krok po kroku

Na początek należy w dużej misce zmieszać ze sobą wszystkie składniki suche. I tak, wrzucamy do środka 2 szklanki sody oczyszczonej i 1 szklankę kwasku cytrynowego.

Całość mieszamy, a następnie dodajemy 5 łyżek oliwki dla dzieci, łyżka po łyżce, każdorazowo dokładnie mieszając całość.

Następnie dodajemy kilka kropel barwnika i znowu mieszamy wszystko razem.

Kolejnym krokiem jest dodanie wody do mieszanki. Nie należy dolewać jej gwałtownie, ponieważ to spowoduje spienienie się sody oczyszczonej, dlatego dodajemy ją stopniowo, za pomocą spryskiwacza.

Nasza masa powinna mieć konsystencję mokrego piasku, zatem należy po trochę spryskiwać wodą i mieszać całość, aż uzyskamy pożądany efekt.

Do masy wlewamy kilka kropel wybranego przez siebie olejku zapachowego.

W tym momencie można do kuli dodać – wedle uznania – suszone kwiaty, owoce lub przyprawy, na przykład lawendę, rumianek, płatki róż, skórkę pomarańczy, rozmaryn, rozgniecione goździki lub ziarna kawy.

Gotowa kula będzie wyglądała tym lepiej, jeśli dodany barwnik oraz aromat będą spójne z dodatkiem.

Tak przygotowaną masę przekładamy do foremek i odstawiamy w suche i chłodne miejsce na 2-3 godziny do wyschnięcia. Po tym czasie kule delikatnie wyjmujemy z foremek i w zasadzie są gotowe do użycia.

Świetny pomysł na prezent

W zależności od wielkości użytych foremek, musujących kul do kąpieli może wyjść nawet kilkanaście sztuk.

Jeśli obawiasz się, że nie zużyjesz wszystkich w najbliższym czasie, bez wahania podaruj je bliskiej osobie. Siostry i przyjaciółki na pewno będą oczarowane tak przygotowanym samodzielnie praktycznym podarunkiem.