swiatkultury.com.pl

swiatkultury – dom, moda i uroda, praca

Jak dobrać zegarek do własnego stylu i potrzeb
Zakupy

Jak dobrać zegarek do własnego stylu i potrzeb?

Mogłoby się wydawać, że zakup zegarka – zwłaszcza dla siebie – nie jest trudnym ani czasochłonnym zadaniem. Kiedy jednak przystępujemy do dzieła, niejednokrotnie okazuje się, że zaczynamy mieć wątpliwości. Wówczas odkładamy zakup na bliżej nieokreślone „później” lub kupujemy pierwszy lepszy model, z którego ostatecznie nie jesteśmy zadowoleni. Jak zatem dobrać zegarek do własnego stylu i potrzeb? Na co zwrócić uwagę? Poznaj zegarki Fossil i dobrze przygotuj się do zakupu!

Zegarek – potrzebny czy nie?

Zanim zdecydujesz się na zakup zegarka, musisz dobrze się zastanowić, czy rzeczywiście będziesz go nosić, ale zegarek jest potrzebny. To nie tylko modny dodatek, ale bardzo praktyczne akcesorium. Współczesne zegarki, jak zegarki Fossil, oferują szereg ciekawych funkcji, które wiele ułatwiają w codziennym życiu. Dzięki zegarkowi nie tylko sprawdzisz godzinę, datę czy puls, ale wyrazisz siebie. Swój styl, charakter, profesjonalizm, pewność siebie!

Czy istnieje zegarek „uniwersalny”?

Bez zbędnych wstępów należy jasno zaznaczyć – nie! Z pewnością bez większego kłopotu znajdziesz zegarek codzienny, który z powodzeniem wykorzystasz podczas większości sytuacji i okazji, ale nadal nie jest to zegarek uniwersalny. O ile może sprawdzić się w pracy, na zakupach, podczas spaceru czy na luźnym przyjęciu w ogrodzie w gronie przyjaciół, raczej nie będzie pasował do stroju wieczorowego. Może też okazać się niefunkcjonalny podczas treningu.

Jeśli pragniesz wybrać zegarek idealny, pasujący do Twojego stylu, ubioru, charakteru i okazji, zastanów się, z jaką myślą go kupujesz – do czego konkretnie zamierzasz go wykorzystać.

Jak dobrać zegarek?

Najważniejsza zasada jest jedna – zegarek musi Ci się podobać! To nie ulega wątpliwości. Ma on dodawać pewności siebie, a nie odejmować jej. Powinien być wygodny. Nie może uciskać nadgarstka, a z drugiej strony nie może się zsuwać podczas każdego ruchu ręką. Osoby szczupłe nie powinny wybierać zegarków bardzo masywnych, z wielkimi kopertami i szerokimi paskami. I odwrotnie, osoby o mocniejszej budowie ciała mogą nie czuć się komfortowo w zegarkach bardzo lekkich, delikatnych.

Zegarek to swego rodzaju biżuteria, dlatego powinien zdobić, być przysłowiową kropką nad i. Może dyskretnie dopełniać całości lub stanowić motyw przewodni stylizacji, ale zawsze musi z nią współgrać. Nie podejmuj decyzji o zakupie zegarka pochopnie. Daj sobie czas na zastanowienie. Kiedy emocje nieco opadną, zaczniesz dostrzegać oraz wyliczać plusy i ewentualne minusy każdego ze wstępnie wybranych modeli.

Jeśli chodzi o zegarek codzienny, dopasuj go do swojego charakteru, bowiem jest to dodatek, który powinien wyrażać Ciebie. Dopasuj go także do swojego stylu. Zajrzyj do garderoby i oceń, w jakich ubraniach, w jakiej kolorystyce chodzisz najczęściej i w czym najlepiej się czujesz. Wybierając zegarek sportowy, zwróć uwagę na funkcje, jakie oferuje, i oczywiście na komfort jego noszenia. Decydując się na zakup zegarka eleganckiego, pozwól sobie na odrobinę szaleństwa i wybierz naprawdę piękny, ekskluzywny model, który świadczy o Twoim guście i profesjonalizmie. W końcu zegarek to dodatek, w który inwestujesz raz na wiele lat!