swiatkultury.com.pl

swiatkultury – dom, moda i uroda, praca

ochrona przed potem latem i zimą
Moda i uroda

Codzienna ochrona przed potem latem i zimą – co stosować?

Zarówno latem jak i zimą skóra narażona jest na działanie ekstremalnych warunków pogodowych. Podczas upałów oraz mrozów jest wyjątkowo podatna na przesuszenie oraz powstawanie uszkodzeń. Stosuj kompleksową ochronę przed podrażnieniami i zadbaj o eliminacje nieprzyjemnego zapachu potu.

Potrzeby skóry latem i zimą – co jest ważne?

W miesiącach, gdy osiągane są najwyższe oraz najniższe wartości temperatur, występują częste zmiany wilgotności powietrza oraz najczęściej wyjeżdżamy (letni urlop i ferie zimowe) skóra jest szczególnie narażona na utratę właściwego nawilżenia, które z kolei szybko może przerodzić się w przesuszenie. Pozbawiona wilgoci skóra będzie szczególnie narażona na starzenie się, podrażnienia, zwiotczenie, swędzenie i pieczenie. Wybierz kompleksową pielęgnację z kosmetykami, dedykowanymi skórze wrażliwej, suchej lub bardzo suchej. W ten sposób zapobiegniesz dyskomfortowi i zadbasz o jej gładkość. Pamiętaj, aby nawilżać o odżywiać skórę od wewnątrz, dostarczając jej nawodnienia i składników odżywczych. Unikaj częstej, drastycznej zmiany temperatur i wilgotności powietrza. Podczas stosowania klimatyzacji i ogrzewania zadbaj o właściwe nawilżenie powietrza w pomieszczeniu. 

Jak zadbać o właściwy poziom nawilżenia skóry?

Wybór kosmetyków nawilżających i utrzymujących naturalną warstwę hydrolipidową, działającą ochronnie na skórze robisz pierwszy krok w kierunku odpowiedniej pielęgnacji skóry latem i zimą. Kluczem skutecznej pielęgnacji jest nie tylko właściwie dobrany kosmetyk, ale regularność. Dbaj o swoją skórę, stosując dogłębne nawilżenie codziennie rano i wieczorem, zapobiegając jej odwodnieniu i powstaniu podrażnień. Latem szczególnie ważna jest ochrona przed promieniowaniem UV, zimą również chroń skórę, zwłaszcza na twarzy przed UVA. Dodatkowo zadbaj o natłuszczenie skóry w najbardziej mroźne dni. 

Jak ograniczyć zapach potu na skórze?

Nawilżenie skóry może iść w parze z ochroną przed nieprzyjemnym zapachem potu. Jeśli użycie dezodorantu kojarzy Ci się z przesuszeniem skóry, podrażnieniami, łuszczeniem lub pęknięciami warstw naskórka, zacznij stosować dezodorant, przeznaczony dla osób ze skórą wrażliwą. Jaki dezodorant bez aluminium nawilża i wzmacnia skórę. Preparat przede wszystkim powinien cechować się właściwościami nawilżającymi skórę oraz wzmacniającymi. Skóra, narażona na przesuszenie, na którą zaaplikujesz dezodorant z alkoholem może ulegać podrażnieniom, wykazywać się swędzeniem, zaczerwienieniem oraz pieczeniem. Wybieraj łagodnie działające preparaty, których skuteczność określa się na blisko dwie doby. Dezodoranty posiadają właściwości bakteriobójcze i dzięki delikatnym kompozycjom zapachowym pozwalają pozbyć się zapachu potu na co dzień. 

Efektowna pielęgnacja skóry latem i zimą – na co zwrócić uwagę?

Latem i zimą organizm wymaga specjalnego traktowania. Zadbaj o swoją skórę w szczególny sposób, by zminimalizować efekty wahań temperatur oraz wpływu bardzo suchego powietrza. Stosuj kosmetyki silnie nawilżające oraz wzmacniające barierę hydrolipidową skóry. Latem unikaj kosmetyków o tłustej formule, wybierając preparaty lekkie, łatwo wchłaniające się. Unikaj produktów kosmetycznych, zawierających alkohol. Ten składnik może negatywnie wpłynąć na stan nawilżenia skóry, co widoczne jest zwłaszcza w okresie najniższych i najwyższych temperatur powietrza. 

Materiał zewnętrzny