swiatkultury.com.pl

swiatkultury – dom, moda i uroda, praca

Jak wybrać listwę wibracyjną
Dom

Jak wybrać listwę wibracyjną do betonu?

Listwa wibracyjna do betonu to urządzenie, które bez wątpienia przyda się na każdej budowie. Jak wybrać model idealnie dopasowany do własnych potrzeb? Sprawdź!

Czym jest i jak działa listwa wibracyjna?

Listwy wibracyjne to urządzenia, które dzięki swojej budowie przenoszą wibracje na podłoże. Dzięki temu doskonale nadają się do zagęszczania i wygładzania powierzchni betonowych. Odpowiednio dobrana listwa wibracyjna to urządzenie niezastąpione przy różnego rodzaju pracach budowlanych i wykończeniowych. Listwy wibracyjne są lekkie i wygodne, co zapewnia operatorom komfortowe  wibrowanie betonu oraz łatwość transportu. Jeśli szukasz listwy wibracyjnej najwyższej jakości, odwiedź sklep online Norwit.pl.

Jak wybrać listwę wibracyjną?

Aby wybrać listwę wibracyjną idealnie dopasowaną do własnych potrzeb, należy przyjrzeć się kilku ważnym parametrom urządzenia. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • Napęd – to jeden z kluczowych czynników wyboru urządzenia. Napędy można kupić zarówno oddzielnie, jak i razem z profilem listwy wibracyjnej. Ważną kwestią, której trzeba się przyjrzeć przy wyborze napędu, jest silnik – do wyboru mamy listwy z silnikiem spalinowym oraz elektrycznym. Jeśli będziemy używać urządzenia w zamkniętej przestrzeni, najlepszym wyborem będzie model wyposażony w silnik elektryczny, który zapewnia cichą i bezemisyjną pracę. Do wad urządzeń z silnikiem elektrycznym możemy zaliczyć to, że wymagają one podłączenia do sieci elektrycznej. Szeroki wybór listew wibracyjnych z napędem spalinowym i elektrycznym posiada w swoim asortymencie e-sklep Norwit.pl.
  • Rodzaj listwy – możemy zdecydować się na zakup jedno- lub dwuprofilowej listwy wibracyjnej. Jeśli mamy zamiar pracować na wymagających i dużych przestrzeniach, lepszym rozwiązaniem będzie łata wibracyjna dwuprofilowa.
  • Długość listwy – wybór urządzenia o określonej długości będzie zależał od prac, które mamy zamiar wykonywać. Na większych powierzchniach dobrze sprawdzają się dłuższe listwy, a w przypadku niewielkich obszarów lepszym wyborem będą krótsze modele. Listwy wibracyjne o różnych długościach oferuje sklep internetowy Norwit.pl.
  • Waga urządzenia – to kolejny ważny czynnik, któremu trzeba się przyjrzeć przy wyborze sprzętu. Warto jednak pamiętać, że listwy wibracyjne najczęściej mają niewielką wagę, dzięki czemu są łatwe w transporcie i zapewniają bezproblemową pracę nawet w trudno dostępnych miejscach.

Listwa wibracyjna – wybierz sprawdzonego producenta

Na rynku dostępne są listwy wibracyjne różnych producentów. Na uwagę zasługują między innymi:

  • listwa wibracyjna Technoflex Vifoh Honda Gx25 – to listwa z napędem Vifoh, który jest jednym z najmocniejszych na rynku napędów do listew wibracyjnych. Urządzenie pozwala skutecznie pozbyć się pęcherzyków powietrza z betonu. Świetnie nadaje się do profesjonalnego wibrowania stropów i płyt dennych oraz wykonywania posadzek przemysłowych.
  • akumulatorowa listwa wibracyjna Milwaukee MX FUEL MXF PSC-302 – jest to urządzenie, które doskonale nadaje się do pracy na większych powierzchniach. Jego wydajność jest zbliżona do urządzeń spalinowych. W przeciwieństwie jednak do listew z silnikiem spalinowym, model ten nie stwarza zagrożeń związanych z hałasem, emisjami czy niebezpieczeństwem potknięcia się.

Oprócz wymienionych listew wibracyjnych warto także zwrócić uwagę na takie urządzenia jak listwa wibracyjna Husqvarna, listwa wibracyjna Altrad Belle czy listwa Wibracyjna Enar.

Listwy wibracyjne – gdzie kupić?

Szukasz listwy wibracyjnej najwyższej jakości? W takim razie koniecznie musisz znaleźć idealne miejsce do jej zakupu. Jeśli zależy Ci na komforcie zakupów, możesz zdecydować się na zamówienie u sprzedawcy online. Warto odwiedzić sklep Norwit.pl, w którym znajdziesz duży wybór listew wibracyjnych w atrakcyjnych cenach. Dostępny asortyment pozwoli Ci wybrać urządzenie idealnie dopasowane do swoich potrzeb. Zapraszamy do Norwit.pl oraz na naszego bloga.