swiatkultury.com.pl

swiatkultury – dom, moda i uroda, praca

Moda i uroda

Damskie perfumy idealne na wiosnę

Wiosna to czad dużych zmian, nie tylko w życiu, ale i w garderobie. Jakie damskie perfumy doskonale sprawdzą się wiosną? Czy warto postawić na nowości, czy może sięgać po produkty używane niezmiennie od lat?

 Czym kobieta powinna pachnieć wiosną?

Damskie perfumy na wiosnę powinny pachnieć pełnią życia, świeżością i kwiatami. W tym przypadku w zapachach bardzo dobrze sprawdzi się aromat przede wszystkim:

– piwonii,

– magnolii,

– róży,

– jaśminu,

– kowali,

– frezji,

– fioków.

Do wiosennych perfum warto włączyć również pachnące kwiaty egzotyczne. Największym zainteresowanie cieszą się lotosy, orchidee, lilie wodne czy tuberozy.

Jak wybrać najlepsze damskie perfumy na wiosnę?

Czym się kierować przy wyborze perfum, które będą pasowały do wiosennej aury? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet, szczególnie tych, które zastanawiają się nad tym, czy sięgnąć po sprawdzone dobrze już znane zapachy, czy może pokusić się o spróbowanie czegoś zupełnie nowego. Przy wyborze perfum należy kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami – niezależnie od tego, czy wybierane są zapachy do codziennego użytkowania, czy tylko takie, które będą wykorzystane w czasie wyjątkowych okoliczności.

Choć z wiosną kojarzą się przede wszystkim kwiatowe perfumy, nie każdy dobrze czuje się z ich zapachem. W takim przypadku warto sięgnąć po coś bardziej oryginalnego. Wiosną świetne będą także orientalne czy owocowe zapachy – ich rodzaj i intensywność warto dopasować do własnych preferencji.

Niezależnie od tego, jakie akordy zapachowe będą dominowały w wybranych perfumach, nie należy zapominać o zwróceniu uwagi na ich trwałość. To wbrew pozorom jest niezwykle ważne dla komfortu ich użytkowania. Zapachy długo utrzymujące się na skórze czy ubraniach to dużo lepsza i korzystniejsza inwestycja w porównaniu do tych, których aromat szybko wietrzeje, za co cena ich zakupu jest bardzo niska.

Czego należy unikać, wybierając zapach damskich perfum na wiosnę?

Choć wybór perfum to zawsze powinien być indywidualny wybór, dla własnego i innych komfortu wiosną warto zrezygnować z ciężkich zapachów, które zamiast delikatnie pobudzać do życia, będą niepotrzebnie przytłaczać. Perfumy korzenne, dymne, czy skórzane są naprawdę pięknie i rozgrzewające, jednak zdecydowanie lepiej sięgać po nie jesienią i zimą, a nie wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, a ludziom tak bardzo potrzebna jest lekkość i pobudzające do działania zapachy.

Wybierając perfumy na wiosnę warto zajrzeć na https://perfumy.pl/, gdzie dostępna jest szeroka gama zapachów, które można idealnie dopasować nie tylko do pory roku, ale i własnych preferencji.