Jurassic World plakatJurassic World

Gatunek: sci-fi

Produkcja: USA

Reżyseria: Colin Trevorrow

Obsada: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Irrfan Khan…

Dystrybutor: United International Pictures Sp z o.o.

Rok 2015. Od wydarzeń ukazanych w „Parku jurajskim” mijają 22 lata. Wyspa Isla Nublar wyposażona jest w pełni działający park rozrywki, w którym żyją przywrócone za pomocą klonowania, dinozaury. Pewnego dnia, prowadzący eksperymenty naukowcy tworzą zupełnie nowego dinozaura, który posiada cechy dwóch gadów: welociraptora i tyranozaura. Wszystko idzie zgodnie z planem do czasu, gdy stwór wymyka się z parku.

Magical Girl plakatMagical Girl

Gatunek: dramat

Produkcja: Hiszpania

Reżyseria: Carlos Vermut

Obsada: José Sacristán, Bárbara Lennie, Luis Bermejo…

Dystrybutor: Gutek Film

Magical Girl to skonstruowana jak łamigłówka opowieść, wciągająca widza do gry i do samego końca trzymająca w napięciu. Kiedy trzynastoletnia Alice zapada na ciężką chorobę, jej ojciec Luis – bezrobotny nauczyciel literatury – postanawia zrobić wszystko, by ją uszczęśliwić. Przypadkowo odkrywa jej wpis w pamiętniku, gdzie dziewczyna wyjawia swoje największe marzenie. Spełnienie go okazuje się jednak kosztowne i przekracza możliwości finansowe Luisa. Wtedy przypadek stawia na jego drodze Barbarę, piękną młodą kobietę o burzliwej przeszłości, oraz Damiana, emerytowanego nauczyciela skrywającego mroczną tajemnicę. Luis, Barbara i Damian wplątują się w grę, w której każdy ruch pociągnie za sobą nieodwracalne konsekwencje, a skrajne emocje do końca walczyć będą z rozumem.

Marsylski łącznik plakatMarsylski łącznik

Gatunek: kryminał

Produkcja: Francja

Reżyseria: Cédric Jimenez

Obsada: Jean Dujardin, Gilles Lellouche, Céline Sallette…

Dystrybutor: Kino Świat

Marsylia, 1975 rok. Ambitny sędzia Pierre Michel dostaje przydział do wydziału antynarkotykowego policji z zadaniem rozpracowania grupy przestępczej, odpowiedzialnej za przerzut do USA hurtowych ilości heroiny. Gangiem kieruje bezwzględny i charyzmatyczny Gaëtan „Tany” Zampa, który pozostaje nieuchwytny dla organów ścigania, skutecznie zacierając ślady i sowicie opłacając skorumpowanych policjantów i urzędników. Michel stawia sobie za punkt honoru, by dopaść Zampę i uprzykrza mu życie na każdym kroku, działając często na granicy prawa. Gangster nie pozostaje mu dłużny, a rywalizacja obu mężczyzn prowadzi do serii dramatycznych wydarzeń, które wstrząsną całą Francją.

Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami thriller, który z francuskiej perspektywy pokazuje historię opisaną w słynnym Francuskim łączniku.

Miłość od pierwszego ugryzienia plakatMiłość od pierwszego ugryzienia

Gatunek: komedia

Produkcja: Francja

Reżyseria: Thomas Cailley

Obsada: Adèle Haenel, Kévin Azaïs, Antoine Laurent…

Dystrybutor: Against Gravity

Lato zapowiadało się dla nastoletniego Arnauda tak, jak zwykle: bez sensacji i szczególnych rozrywek – czekała na niego praca w rodzinnej firmie i spotkania z przyjaciółmi. Nagle, przypadkiem spotkał Madeleine: piękną, wysportowaną, ale szorstką i trudną do zdobycia nastolatkę. Miała mięśnie twarde jak beton i prorocze wizje o nadchodzącej, społecznej i ekologicznej, katastrofie. On zakochał się w niej bez pamięci, a ona szykowała się na przygodę życia – obóz militarno-survivalowy, który miał być pierwszym krokiem do wstąpienia do armii. Arnaud zdecydował się jej towarzyszyć, choć wymagało to od niego sporych poświęceń. Wspólna walka o przetrwanie zbliżyła ich do siebie, ale mroczne wizje Madeleine nagle zaczęły się spełniać i oboje znaleźli się w niebezpieczeństwie. Czy ocalą rodzącą się między nimi miłość od pierwszego ugryzienia?

Najdłuższa podróż plakatNajdłuższa podróż

Gatunek: dramat

Produkcja: USA

Reżyseria: George Tillman Jr.

Obsada: Britt Robertson, Scott Eastwood, Alan Alda…

Dystrybutor: Imperial – Cinepix

Opowieść o miłości, przeznaczeniu, zrealizowanych i niespełnionych marzeniach, śmierci i tajemnicach, złożona z dwóch wątków, które splatają się w nieoczekiwanym momencie. W pierwszym z nich oglądamy starszego pana, który po wypadku samochodowym zostaje uwięziony we wraku i w oczekiwaniu na pomoc wspomina całe swoje dotychczasowe życie, wypełnione miłością do nieżyjącej już żony. Drugi z wątków to historia studentki historii sztuki, zakochanej w młodym kowboju z rodeo, który musi wrócić na arenę po ciężkim wypadku, by ratować rodzinne ranczo.

Strefa nagości plakatStrefa nagości

Gatunek: dramat

Produkcja: Holandia / Polska

Reżyseria: Urszula Antoniak

Obsada: Sammy Boonstra, Imaan Hammam, Benjamin de Wit…

Dystrybutor: Spectator

Strefa nagości to zmysłowa opowieść o zauroczeniu i uwodzeniu. Dwie piętnastoletnie dziewczyny, Europejka i Arabka, rozpoczynają erotyczną grę, w której trudno powiedzieć, kto jest uwodzicielem, a kto ofiarą. Piękna Arabka w muzułmańskiej chustce emanuje niewinnością. Tajemnica, jaką skrywa, rozpala wyobraźnię wyrafinowanej holenderskiej nastolatki z bogatej dzielnicy. Dziecięce okrucieństwo i sensualność, sny i rzeczywistość mieszają się ze sobą i uzupełniają nawzajem. Dyskurs miłosny między bohaterkami odbywa się bez słów,  a tylko w spojrzeniach i gestach.

Timbuktu plakatTimbuktu

Gatunek: dramat

Produkcja: Francja / Mauretania

Reżyseria: Abderrahmane Sissako

Obsada: Ibrahim Ahmed, Toulou Kiki, Abel Jafri…

Dystrybutor: Aurora Films

Akcja filmu dzieje się w tytułowym mieście w Mali, nad rzeką Niger, w którym władze przejęli dżihadyści i narzucają mieszkańcom islamistyczny reżim. Nie wolno palić papierosów, tańczyć, śpiewać, ani słuchać muzyki. Zakazana jest nawet piłka nożna. Najbardziej poszkodowane są jednak kobiety, które zostają niemal całkowicie wyłączone z życia społecznego i narzuca im się przestrzeganie absurdalnych nakazów.

Kisane i jego rodzina jako nieliczni zostali oszczędzeni z chaosu zaprowadzonego przez nową władzę. Sytuacja zmienia się jednak drastycznie, kiedy mężczyzna nieumyślnie zabija sąsiada. Teraz musi stawić czoła konsekwencjom, które wyciągną od niego przedstawiciele nowego reżimu.