13 listopada w poznańskim klubie Blue Note wystąpi duet Lilly Hates Roses, który zaśpiewa utwory ze swojej debiutanckiej płyty. Początek koncertu o godzinie 19:30.

Premiera ich płyty Someting to happen miała miejsce 30 lipca 2013 roku, a za nimi już debiut na falach amerykańskiego eteru w kultowej stacji radiowej KEXP. Singiel Youth wzięła na warsztat Sarah Blackwood – autorka słynnych coverów. Wielki świat bardzo szybko zainteresował się zespołem Lilly Hates Roses. Duet został bardzo entuzjastycznie i ciepło przyjęty na Openerze oraz Slot Art Festival.

Lilly Hates Roses 2

Jesienią zakończyli swoją trzecią trasę koncertową promującą debiutancki album, podczas której  zagrali 25 koncertów w Polsce i w Niemczech. Na swojej drugiej trasie promującej album mieli okazję zaprezentować się na koncertach w Irlandii, oraz na festiwalach Alter Fest i Off Plus Camera.

Najbliższa jesienna trasa będzie pomostem pomiędzy pierwszym a drugim albumem. Zespół zaprezentuje trochę premierowego materiału oraz bogatsze aranżacje dobrze znanych utworów z debiutanckiej płyty.

Muzyka formacji jest mocno osadzona w indie – folku, który wspomagają awangardową elektroniką i uzupełniają melancholijnymi osobistymi tekstami. Album zespołu wyprodukował Maciej Cieślak znany ze współpracy ze Ścianką czy Lenny Valentino. Za sam mastering odpowiedzialny był Smolik.