Rod Stewart przyzwyczaił już swoich fanów do tego, że każda kolejna płyta zawiera interpretacje piosenek z repertuaru innych artystów. Tym większą gratką dla miłośników talentu muzyka urodzonego w Londynie jest nowy album Time, którego światowa premiera została zaplanowana na 07 maja 2013 roku.

Na płycie znalazło się aż dwanaście kompozycji, w tym jeden cover – piosenka Picture in a frame z repertuaru Toma Waitsa. Stewart przez długi czas żył w przekonaniu, że bezpowrotnie utracił zdolność komponowania i skupiał swoją uwagę na śpiewaniu i nagrywaniu klasycznych piosenek amerykańskich. Natchnienie i chęć stworzenia własnej płyty pojawiły się zupełnie niespodziewanie. “Nagle pomysły zaczęły kłębić się w mojej głowie. Nim się zorientowałem powstała piosenka ‘It’s Over’, opowiadająca o separacji i rozwodzie. Zacząłem wstawać w środku nocy, żeby zapisywać swoje pomysły, co nigdy przedtem mi się nie zdarzało. Bardzo szybko skończyłem siedem czy osiem utworów i  uświadomiłem sobie, że prawdopodobnie będę miał materiał na całą płytę, co było zupełnie niebywałe”* – mówi Stewart.

Album Time jest utrzymany w klimacie melodyjnego rocka, który zawsze był bliski sercu muzyka. Nie brakuje jednak nastrojowych ballad, jak chociażby wspomniany wcześniej utwór It’s over, czy tytułowa piosenka Time.  Czy któraś z nich powtórzy sukces wielkiego hitu sprzed prawie czterdziestu lat – Sailing? Hitem tegorocznych dyskotek może stać się propozycja Sexual religion utrzymana w klimacie dance.

Nawet jeśli żadna z kompozycji znajdujących się na płycie Time nie powtórzy wcześniejszych sukcesów Roda Stewarta, to moim zdaniem, cała płyta zasługuje na to, aby znaleźć się w domowych płytotekach. Jest doskonałą propozycją na długie podróże przez rozlegle pola, łąki i lasy. Szybki samochód z wygodnymi fotelami, piękne widoki za oknem i najnowszy album Roda Stewarta to połączenie wręcz idealne.

Płytę Time promują dwa niezwykle energetyczne single She makes me happy i Finest woman, będące dużą dawką prawdziwego rock’n’rolla.

Fani talentu Roda Stewarta już niedługo będą mieli okazję zobaczyć artystę na scenie. Szkocki muzyk wystąpi 14 września 2013 roku na Stadionie Miejskim w Rybniku. Podczas koncertu fani będą mieli okazję usłyszeć największe przeboje Stewarta, a także utwory z najnowszego albumu Time.