10 października w Teatrze Muzycznym w Poznaniu będzie miała miejsce niecodzienna premiera. Na scenicznych deskach zagości jeden z czołowych broadway’owskich musicali, Jekyll & Hide.

To opowieść o dr Jekyll’u, który po wypiciu tajemniczego eliksiru zmienia swoje oblicze i w nocy przemienia się w niebezpiecznego i szalonego Pana Hyde’a, stając się jednocześnie winowajcą wielu zbrodni. niesłychana historia o walce dobra ze złem, która, jak głosi legenda, została napisana przez Stevensona w ciągu trzech dni, a następnie spalona po to, by ją ponownie odtworzyć. Nowela stała się jednym z najważniejszych przedstawień muzycznych XX wieku. Jesienią zawita do Poznania.

Teatr Muzyczny w Poznaniu podgrzewa atmosferę i powoli zdradza sekretne informacje związane z produkcją musicalu. Wiadomo już, że spektakl wyreżyseruje Sebastian Gonciarz, który pracował przy tworzeniu najpopularniejszych musicali w Teatrze Muzycznym Roma. W swoim dotychczasowym repertuarze ma takie hity jak Koty, Deszczowa piosenka, Upiór w Operze czy Nędznicy.

Na casting do premiery, który odbył się w pod koniec czerwca, przybyło ponad 150 wokalistów, w tym najlepsze gwiazdy polskiej sceny musicalowej i teatralnej. Pierwszymi nazwiskami solistów zdradzonymi przez Teatr Muzyczny są Wojciech Paszkowski i Grzegorz Pierczyński, którzy wcielą się w postać Gabriela Johna Uttersona.

Choreografię do musicalu stworzy Paulina Andrzejewska, która współpracowała z warszawskimi Teatrami: Roma, Rampa oraz Polonia. Jest twórczynią choreografii do spektakli Alladyn jr, Berlin, czwarta rano, Sofia de Magico i Upiór w operze. Jak sobie poradzi z broadway’owskim klasykiem, Jekyll & Hide?

Za kostiumy odpowiada Agata Uchman, która stworzyła już kostiumy do takich spektakli jak: Bestia, Diabelski młyn, Splendid. Jest również autorką masek do musicalu Upiór w operze.

Kolejne nazwiska artystów pracujących przy nowym projekcie Teatru Muzycznego w Poznaniu są pilnie strzeżone, a oczekiwanie na premierę coraz bardzie napięte.