swiatkultury.com.pl

swiatkultury – dom, moda i uroda, praca

symbole na kosmetykach
Lifestyle

Najpopularniejsze symbole na kosmetykach

W obecnych czasach kosmetyki są bardzo popularną grupą produktów wśród wielu osób. W sprzedaży można znaleźć ich dość zróżnicowane rodzaje, które różnią się pomiędzy sobą pewnymi aspektami. Zazwyczaj na kosmetykach są umieszczane odpowiednie symbole. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej.

Królik

Symbole na kosmetykach z całą pewnością mogą być bardzo zróżnicowane. Wśród nich wymienia się między innymi symbol królika na tle czarnego trójkąta. Symbol ten oznacza, że dany kosmetyk nie był testowany w żaden sposób na zwierzętach, co ma bardzo duże znaczenie dla wielu konsumentów. Symbol może być również zastąpiony napisem „Beauty Without Cruelty”, czyli piękno bez cierpienia lub „not tested on animals”, czyli nie testowane na zwierzętach. Warto zwracać uwagę, czy tego rodzaju symbole znajdują się na kosmetykach, ponieważ są one niezwykle istotne.

Otwarty słoik

Kolejnym symbolem, który bardzo często występuje na kosmetykach z całą pewnością jest symbol otwartego słoika. Jest to informacja, jak długo można używać danego kosmetyku po otwarciu jego opakowania. Na słoiku lub obok niego najczęściej pojawia się informacja związana z czasem użytkowania danego produktu. Może być to na przykład pół roku, rok, dwa lata, a także inny okres czasu. Dzięki wzięciu pod uwagę maksymalnego czasu otwarcia danego produktu można z niego korzystać przede wszystkim w sposób bezpieczny. Dlatego jest to niezwykle istotna kwestia dla wielu osób.

Ręka na książce

Ręka na książce to kolejny symbol, który może znajdować się na bardzo wielu kosmetykach. Dlatego warto na niego zwrócić uwagę. Ręka na książce oznacza, że do danego kosmetyku została dołączona ulotka informacyjna. Warto się z nią zapoznać, aby móc korzystać z danego produktu w sposób prawidłowy. Nie wszystkie kosmetyki mają dołączone ulotki. Dobrze jest o tym pamiętać. W takich przypadkach najczęściej wszystkie najważniejsze informacje zawarte są na opakowaniu lub pudełku.

Produkt łatwopalny

Kolejnym symbolem, który bardzo często pojawia się na wielu produktach z całą pewnością jest symbol produktu łatwopalnego. Warto na niego zwrócić szczególną uwagę, ponieważ nieprawidłowe korzystanie z danego produktu może być niebezpieczne dla jego użytkownika. Przede wszystkim dany produkt powinno się chronić przed działaniem słońca oraz wysokich temperatur, które przekraczają pięćdziesiąt stopni Celsjusza. Dodatkowo nie powinno się go spalać, ani przekłuwać, nawet jeśli został w zupełności zużyty. Warto unikać źródeł zapłonu w pobliżu tego rodzaju kosmetyków.