old sockRok 2012 był dla Erica Claptona niezwykle pracowity. Dwanaście miesięcy spędzonych w studiu nagrań zaowocowało wydaniem nowego albumu. Światowa premiera krążka zatytułowanego Old Sock miała miejsce 20 marca 2013 roku.

Jest to dwudziesty studyjny album brytyjskiego muzyka, który swoją karierę sceniczną rozpoczął pół wieku temu. Płyta Old Sock jest wybuchowo – taneczną mieszanką bluesa, rock’n’rolla, country i reggae.

Old Sock to nic innego, jak hołd artysty oddany wszystkim, którzy mieli wpływ na jego muzyczną drogę. Celebracja tych muzyków, którzy inspirowali go od wczesnego dzieciństwa aż do czasów współczesnych. Oprócz cover’ów na płycie znalazły się dwie całkiem nowe kompozycje; Gotta Get Over, w którym gościnnie wystąpił Chaka Khan oraz Every Little Thing. Nowy krążek Claptona obfituje nie tylko w stare piosenki, ale również w niezwykłe duety. Oprócz wspomnianego wcześniej Chaka Khan, na płycie zaśpiewali Paul McCartney – All Of Me, JJ Cale – Angel, Taj Mahal – Further on Down the Road oraz Steve Winwood, którego można usłyszeć w piosence Still Got the Blues Gary’ego Moore’a.

Do współpracy przy nowym albumie Eric Clapton zaprosił wspaniałych muzyków, z którymi miał okazję pracować już wcześniej; Steve’a Gadda (perkusja), Willie’ego Weeksa (bass) i Chrisa Staintona (klawisze). Całoroczna współpraca doskonałych artystów zaowocowała albumem, który jest nie tylko hołdem złożonym muzykom i muzyce w ogóle. Nowy krążek Erica Claptona jest również, a może przede wszystkim, radością czerpaną z życia. Z całkiem nowych aranżacji starych piosenek płynie do słuchacza ogromna dawka szczęścia, zadowolenia, radości. A całość została niezwykle efektownie udekorowana jamajskim słońcem.

Płytę polecam nie tylko fanom Claptona, ale również wszystkim, którzy są zmęczeni przeciągającą się zimą i poszukują trochę słońca oraz optymizmu. Piosenki z albumu Old Sock sprawiają, że nawet w najzimniejszym i najpochmurniejszym zakątku świata budzi się wiosna. Efektowne, taneczne aranżacje sprawiają, że nogi same rwą się na parkiet.

Rok 2012 był dla muzyka niezwykle pracowity. I nie inny będzie rok 2013. Artysta wyruszył bowiem w światową trasę koncertową promującą nowy album. Polscy fani będą mieli okazję zobaczyć i posłuchać Erica Claptona już 07 czerwca 2013 roku, na jedynym koncercie w kraju nad Wisłą, który odbędzie się w Atlas Arenie w Łodzi.