poziom_podstOd 01 lipca do końca sierpnia w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu trwać będzie akcja Zrób sobie wakacje. Zajęcia przeznaczone dla najmłodszych, wystawy, koncerty, spektakle, specjalne pokazy kinowe, a także spotkania i warsztaty będą stałym elementem tegorocznego lata w Zamku.

Wakacje bywają rożne. Deszczowe albo słoneczne, wymarzone lub wymuszone, niezapomniane oraz takie, o których nie chce się pamiętać. Rożne też bywają pomysły na ich spędzenie, ale jedno pozostaje niezmienne: wakacje to czas, na który większość z nas czeka z utęsknieniem. Co zrobić, kiedy wakacyjne plany muszą pozostać przede wszystkim w sferze marzeń? Z myślą zarówno o tych, którzy spędzają wakacje w domu lub w pracy, jak i o turystach, pracownicy CK Zamek postanowili stworzyć niezwykłe miejsce. W historycznych murach zamku cesarskiego wywołają wakacyjnego ducha zabawy, niespodzianki, przygody, egzotyki i podroży, by przez dwa miesiące pozwolić wszystkim cieszyć się atmosferą wakacyjnej swobody. Majestatyczne zamkowe wnętrza za sprawą niekonwencjonalnych działań artystów zmienią swoje oblicze i dostarczą niezapomnianych wrażeń.

Noc z książką na zamkowym strychu lub wyprawa z przewodnikiem labiryntem niedostępnych korytarzy pobudzą wyobraźnię nie tylko poszukiwaczy sensacyjnych przygód. Magiczny wehikuł czasu – kino, zabierze wszystkich spragnionych podroży na ekstremalną wyprawę dookoła świata, a muzyka, kabaret i teatr przyniosą upragnioną chwilę wakacyjnego relaksu. Program wydarzeń dla dzieci to niepowtarzalna okazja dla najmłodszych do kreatywnego i twórczego spędzenia czasu.

1. Zrób sobie wakacje w Kinie Pałacowym

2. Zamkowe lato dla dzieci