Strachy na lachy ofW sobotę, 7 marca w Centrum Kultury Zamek wystąpi poznański zespół – legenda, czyli Strachy Na Lachy. Początek koncertu o godzinie 18:00.

Strachy Na Lachy to formacja powołana w 2001 roku przez Grabaża i Kozaka, założycieli Pidżamy Porno. Pierwszy skład uzupełnili basista Lo i gitarzysta Mariusz Nalepa. W 2003 roku grupa podpisała kontrakt płytowy z niezależną firmą płytową SP Records. Do grupy dołączyli Kuzyn – perkusja oraz Anem – klawisze. W grudniu tego samego roku ukazała się debiutancka płyta Strachy Na Lachy.

W styczniu 2005 roku zespół rozpoczął pracę nad albumem Piła Tango. Pierwszym, ogniowym singlem z płyty był utwór Dzień Dobry Kocham Cię.

W 2007 roku zespół pracował nad dwoma albumami – Autor z piosenkami Jacka Kaczmarskiego oraz Zakazane piosenki z piosenkami polskimi z lat 80-tych. W 2010 ukazał się album Dodekafonia. Ostatnia płyta Przechodzień o wschodzie miała swoją premierę w 2017 roku.

Obecny skład zespołu Strachy Na Lachy: Krzysztof „Grabaż” Grabowski /śpiew/, Andrzej „Kozak” Kozakiewicz /gitara/, Rafał „Kuzyn” Piotrowiak /perkusja/, Longin „Lo” Bartkowiak /gitara basowa/, Mariusz „Maniek” Nalepa /gitara, harmonijka ustna i inne instrumenty/ oraz Łukasz Sokołowski /klawisze/.