Paweł IzdebskiW niedzielę, 10 lutego w klubie Blue Note wystąpi Paweł Izdebski, który tworzy własny samozwańczy gatunek muzyczny – bluepop, będący połączeniem muzyki alternatywnej, akustycznej i bluesowej opartej na popowych brzmieniach gitary.

Paweł Izdebski jest wokalistą, gitarzystą, piosenkopisarzem i youtuberem. Ma za sobą występ na takich festiwalach jak Rawa Blues Festival czy Międzynarodowy Festival FAMA, gdzie wystąpił w roli supportu przed Skubasem. W 2017 wydał swoją epkę zatytułowaną Książę Naiwności. Paweł jest również wokalistą znanego Studia Accantus. Od czerwca 2018 występuje w spektaklu Once wystawianym przez Teatr Muzyczny Roma.

Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie, skąd pochodzi. Ogromny wkład w rozwój muzyczny Pawła miał Roman Sadowski, który zaszczepił w nim miłość do gitary i muzyki bluesowej. Pod jego okiem został laureatem wielu konkursów piosenek, między innymi Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Jarosława Kukulskiego. Był uczestnikiem telewizyjnego show Bitwa na Głosy, w którym reprezentował drużynę Natalii i Pauliny Przybysz.

Poznański koncert Pawła Izdebskiego rozpocznie się o godzinie 18:00.