09 czerwca rozpocznie się 24. Malta Festival Poznań. Przez kolejne trzy tygodnie Poznaniem będą rządziły teatr, taniec, muzyka, happening i film. Fuzja wszystkich dziedzin kultury to znak rozpoznawczy jednego z największych Festiwali w Polsce, który zyskał uznanie na całym świecie. Dla artystów reprezentujących sztukę alternatywną występ podczas Festiwalu Malta  w Poznaniu jest wyznacznikiem sukcesu i jednocześnie spełnieniem marzeń.

malta_festival_poznan_logo_01_mini

Sam Festiwal wciąż się rozwija i ewoluuje, kradnąc kolejne przestrzenie miasta. Place, skwery, ulice, tereny rekreacyjne i kluby stają się areną happeningów, spektakli, warsztatów i koncertów. W tym roku już po raz drugi w historii Festiwalu Placem Wolności zawładnie Generator Malta. Pusta i trochę martwa na co dzień przestrzeń w centrum miasta, otrzyma nowe życie i pokaże przechodniom zupełnie nowe oblicze.

Przez trzy tygodnie Plac Wolności zamieni się w miasteczko festiwalowe goszcząc doskonałych artystów i poznaniaków spragnionych spotkań ze sztuką. Uczestnicy festiwalowych wydarzeń przywitają dzień poranną Capoeirą i Zumbą, zagrają w bule i badmintona. Będą też warsztaty dla najmłodszych i lekcje tańca latino. Wieczory wypełnią się muzyką – będą koncerty i silent disco do białego rana. Wszystkim wydarzeniom będą towarzyszyły również spektakle teatralne, które są sztuką dominującą Festiwalu. Dodatkową atrakcją Generatora Malta będą kolorowe hamaki oraz tradycyjna kuchnia Ameryki Łacińskiej.

4MOS_2752

5MOS_2610

7MOS_7207

zdjęcia: materiały prasowe Organizatora