Prawdziwe dzieła sztuki powstały w  miniony weekend na płycie Starego Rynku, a wszystko za sprawą kolejnej edycji Festiwalu Rzeźby Lodowej – Poznan Ice Festival, który z roku na rok przyciąga coraz liczniejszy tłum wielbicieli.

12. dwuosobowych zespołów musiało zmierzyć się z tonami lodu, niesprzyjającą pogodą oraz ograniczeniami własnej wyobraźni. Wszystko po to, by stworzyć lodowe dzieła sztuki, które zachwycą nie tylko jurorów konkursu, ale przede wszystkim poznaniaków i turystów z całego świata. Międzynarodowi byli też sami twórcy, którzy przejechali do stolicy Wielkopolski z odległych zakątków świata.  

Sobotni konkurs Speed Ice Carving, który polegał na najwierniejszym odwzorowaniu zadanego tematu na czas, wygrał. W konkursie głównym pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Słowacji, zaraz za nimi uplasowali się Serbowie, a trzecie miejsce na podium zajęli Hiszpanie.

Konkursowe, wielogodzinne zmagania rzeźbiarzy zakończyło uroczyste podświetlenie prac oraz pokaz laserowo-multimedialny. Rzeźby lodowe będzie można oglądać na Starym Rynku tak długo, jak pozwoli na to pogoda. 

[fot. Armafoja]

Festiwal Rzeźby Lodowej – Poznan Ice Festival jest częścią świątecznego projektu Poznańskie Betlejem, który już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów z całego świata. W tym roku poznański jarmark bożonarodzeniowy walczy o tytuł najlepszego w całej Europie.

[fot. Armafoja]