3-Teatr Logo 1Teatr Polski w Poznaniu zdradził plany artystyczne na nowy – tym razem limonkowy – sezon teatralny. Pierwsza premiera zostanie wystawiona już w ostatnich dniach października  – Wiktor Rubin przygotowuje spektakl o Marii Konopnickiej, jakiej nie znamy.

Kolejna premiera jest planowana na koniec grudnia – tym razem spektakl o Powstaniu Wielkopolskim zatytułowany 27 grudnia wyreżyseruje Jakub Skrzywanek. Ciekawostką jest, że spektakl skierowany będzie do młodszych widzów – do współpracy przy jego  przygotowaniu zaproszono młodzież. Przedstawienie powstaje w koprodukcji z Teatrem Animacji w Poznaniu.

Nowy rok to początek pracy nad Hamletem, który reżyserować będzie – po raz kolejny w Teatrze Polskim – Maja Kleczewska. W tytułową rolę ma wcielić się aktor pochodzący z Ukrainy. Na finał zespół Teatru Polskiego pokaże Nanę Emila Zoli, w reżyserii Moniki Pęcikiewicz, dawno niewidzianej na polskich scenach.

Prócz wydarzeń na Dużej Scenie zaplanowano dwie premiery w Malarni, przygotowywane przez reżyserów młodszego pokolenia − Andrzeja Błażewicza i Beniamina Koca.

W Teatrze Polskim dziać się będzie jednak nie tylko teatralnie – już 16 września, koncertem z udziałem uczniów PSM I stopnia przy ul. Głogowskiej w Poznaniu, sezon zainaugurowała Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego. Z kolei 1 października, w Międzynarodowy Dzień Muzyki, publiczność ponownie usłyszy nasz Chór Międzypokoleniowy. Do obu projektów już wkrótce zorganizowany zostanie nabór. Ktokolwiek chce i potrafi grać na instrumencie jest mile widziany w Orkiestrze, podobnie rzecz się ma z Chórem – tu liczą się chęci i miłość do muzyki.

20 września na Dużej Scenie gratka dla melomanów – koncert w wykonaniu Trio Brzoska/Marciniak/Markiewicz. Tych trzech muzyków niezwykle udanie eksperymentuje, łącząc poezję z gitarą elektryczną i trąbką w otwartych kompozycjach i improwizacjach.