OLYMPUS DIGITAL CAMERAW sobotę, 17 marca o godzinie 19:30 na Jazzowej Scenie Sezamu odbędzie się wydarzenie wyjątkowe. Wystąpi popularny aktor Jan Nowicki i zespół De Profundis, którzy wspólnie przygotowali program Droga Krzyżowa. Muzyczne obrazy i impresje do tekstów ks. Jana Twardowskiego.

Misterium, oparte o teksty księdza – poety i docenione przez samego św. Jana Pawła II, wprowadzi widzów w nastrój skupienia i uwagi, tak charakterystyczny dla Wielkiego Postu. Oprócz recytującego wiersze Jana Nowickiego na scenie pojawią się: Cezary Chmiel /instrumenty klawiszowe, programowanie/, Marek Stryszowski /saksofony, flet prosty, śpiew/ oraz Tomasz Kudyk /trąbka/, który tworzą trio De Profundis.

Widowisko stworzone według pomysłu Marka Stryszowskiego po raz pierwszy zaprezentowane zostało w podziemnej kaplicy św. Kingi w zabytkowej kopalni soli w Wieliczce. Artyści od kilkunastu lat wykonują je w okresie wielkopostnym. Występowali w wielu miastach Polski, ale i w Anglii, Hiszpanii, USA i Kanadzie.