swiatkultury.com.pl

swiatkultury – dom, moda i uroda, praca

plączące się włosy
Moda i uroda

Najlepsze sposoby na plączące się włosy

Włosy z całą pewnością są istotnym elementem wyglądu każdej kobiety, dlatego powinna w szczególny sposób zadbać o ich stan. Wiele osób zastanawia się, co zrobić w przypadku, gdy posiada się plączące się włosy. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać najlepsze sposoby.

Awokado

Wśród najlepszych zabiegów na plączące się włosy można przede wszystkim wymienić zastosowanie awokado. Awokado w swoim składzie zawiera wiele korzystnych substancji. Wśród nich można przede wszystkim wymienić oleje, ale także proteiny. Dzięki tym składnikom włosy staną się gładkie i miękkie, a także przestaną się nadmiernie plątać. W celu wykorzystania awokado powinno się je zgnieść na papkę, a następnie powstałą substancję wmasować we włosy. Można do niej również dodać parę kropel olejku miętowego. Następnie powinno się umyć włosy i głowę tak jak zawsze oraz wysuszyć włosy.

Olej kokosowy

Kolejną substancją, którą z powodzeniem można wykorzystać w przypadku plączących się włosów jest olej kokosowy. Olej kokosowy jest stosunkowo ciężki, dlatego powinno się go używać w sposób oszczędny. Można go nanosić również na same końcówki włosów. W przypadku bardzo suchych i zniszczonych włosów można pozostawić olej kokosowy na końcówkach przez całą noc. Unika się smarowania całych włosów oraz skóry głowy są substancją, ponieważ w nadmiarze może ona działać dość obciążająco. Dlatego warto zrezygnować z takiego pomysłu.

Banan i oliwa z oliwek

Na plączące się włosy z powodzeniem można również wykorzystać takie połączenie składników, jak banan oraz oliwa z oliwek. Jest ono niezwykle skuteczne w procesie nawilżania włosów, dlatego warto się nad nim zastanowić. W celu przeprowadzenia takiego zabiegu powinno się rozgnieść banana wraz z jedną łyżką oliwy z oliwek. Następnie powstałą papkę należy nanieść na włosy oraz pozostawić na około pół godziny. Po tym czasie włosy należy umyć tak jak zawsze oraz wysuszyć.

Dynia i miód

Dynia i miód to kolejne składniki, które na pewno bardzo dobrze sprawdzą się w przypadku plączących się włosów. Dlatego warto je wykorzystać w praktyce. W tych składnikach można znaleźć bardzo wiele substancji aktywnych, które w korzystny sposób będą wpływały na stan włosów każdego człowieka. Aby przeprowadzić taki zabieg należy połączyć szklankę puree z dyni z jedną lub dwoma łyżkami miodu. Następnie należy mieszankę wmasować we włosy oraz pozostawić na około piętnaście minut. Po tym czasie włosy powinno się umyć oraz wysuszyć, tak jak zawsze do tej pory. Na pewno metoda ta okaże się skuteczna w przypadku wielu osób.