Queen Symfonicznie 2018 plakat3 marca do Poznania powróci projekt Queen Symfonicznie. Po czterech kolejnych odsłonach w Auli UAM artyści wystąpią w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nie będzie to jedyna zmiana w projekcie – klasyczny skład zostanie poszerzony o Hollyłódzką Orkiestrę Filmową.  Podczas dwuczęściowego koncertu na scenie pojawi się ponad 60 artystów w najwybitniejszych utworach legendarnego zespołu Queen.

Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu Queen z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu orkiestry Alla Vienna i  chóru Vivid Singers już od pięciu lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. Queen Symfonicznie to absolutny fenomen – zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Na ponad 100 dotychczasowych koncertach pojawiło się blisko 80 000 widzów.

Projekt Queen Symfonicznie to dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetnia także występ solisty – śpiewającego aktora – wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono utwory Bicycle Race, Another One Bites The Dust, Under Pressure znane z wykonania z Dawidem Bowie oraz wyjątkową kompozycję Barcelona, którą Freddie Mercury nagrał wraz z hiszpańską śpiewaczką operową, Montserrat Caballe.

W drugiej części koncertu gościnnie wystąpi gitarzysta solowy, Piotr Wieczorek. Całością dyryguje Jan Niedźwiecki – lider i twórca projektu.

Marcowy koncert Queen Symfonicznie rozpocznie się o godzinie 19:00.