TanghettoMistrzowie tango electro powracają do Poznania. 3 stycznia formacja Tanghetto wystąpi w klubie Blue Note.

Tanghetto to zespół, który oprócz pionierskiego łączenia muzyki Buenos Aires z dźwiękami elektronicznymi, wyniósł muzykę neotango na wyżyny. Muzyczny język Tanghetto tworzy fuzja dźwięków pochodzących z różnych źródeł, a w roli wokalisty często występuje tu bandoneon. Na scenie towarzyszą mu inne instrumenty akustyczne oraz szeroki wachlarz brzmień wytwarzanych przez syntezatory i samplery.

Nazwa Tanghetto, jak również idea stojąca za pierwszą płytą Emigrante, mają swe źródło w doświadczeniach przeżytych w Małych Argentynach, społecznościach Argentyńczyków żyjących na emigracji.

– To właśnie ci emigranci podczas wielu naszych występów w różnych częściach świata podchodzą do nas i opowiadają nam, jak na różne sposoby nasza muzyka była dla nich ważna w trudnych momentach ich życia prowadzonego z dala od rodzinnego kraju. Jest to zawsze dla nas ogromny, nieporównywalny z niczym, zaszczyt – mówi Max Masri, lider zespołu.

Zaprezentowali swoją muzykę w ponad 25 krajach świata i wciąż zaskakują nowatorskimi nagraniami studyjnymi, nadzwyczajnymi widowiskami audiowizualnymi, które zawierają w sobie także elementy tańca. Zespół uczcił dziesięciolecie swojej działalności artystycznej wydaniem podwójnego albumu Vivo, na który składają się utwory nagrane w 10 miastach świata podczas ostatnich 5 lat.

Styczniowy koncert Tanghetto w klubie Blue Note rozpocznie się o godzinie 20:00.