Poświatowska RadekWyjątkowe wydarzenie odbędzie się już 14 października w Auli UAM w Poznaniu. Na scenie wystąpi Janusz Radek, który zaprezentuje się w swoim muzyczno-lirycznym projekcie Poświatowska / Radek. Początek o godzinie 19:00.

Janusz Radek odszedł od dotychczasowych schematów, w których tkwiła poezja śpiewana. Ożywia ją współczesnymi kompozycjami, podkreślając tym samym niesłabnącą aktualność refleksji Haliny Poświatowskiej. W swoich utworach daje on świadectwo wyjątkowego zrozumienia Poświatowskiej. Jej słów nie czyta jedynie przez pryzmat zmysłowości, kobiecości i sentymentalizmu. Każda kolejna muzyczna propozycja prowadzi odbiorców krok dalej – za kurtynę powierzchowności, gdzie człowiek balansuje pomiędzy świadomością przemijania a pragnieniem wieczności. Tam nie ma miejsca na trywialność czy dziewczęcą naiwność graniczącą z infantylnością. Jest natomiast czas i miejsce na spotkanie
z młodą lecz dojrzałą emocjonalnie kobietą, piękną i zmysłową, mądrą i świadomą kruchości każdej przeżywanej chwili.

I tę właśnie chwilę – uchwyconą w ulotności – wykorzystuje Janusz Radek. Dlatego też koncerty Poświatowska/Radek są tak magnetyczne i poruszające – budzą w odbiorcach emocje, które pozostają z nimi na długo.

Na scenie Januszowi Radkowi towarzyszy wyjątkowo uzdolniony pianista młodego pokolenia – Adam Drzewiecki. Artyści wspólnie tworzą niezwykły nastrój koncertów, stawiając na minimalizm formy, aby podkreślić siłę przekazu. W nowej odsłonie koncertowej Poświatowska/Radek to także piękne wizualizacje przeplatane artystyczną formą graficzną i wierszami Haliny Poświatowskiej w tle.

Projekt Poświatowska/Radek to nie tylko koncert, na który odbiorcy przychodzą posłuchać dobrej muzyki. Janusz Radek stara się własnymi dźwiękami i słowami Poświatowskiej stworzyć dla słuchaczy przestrzeń do spotkania… z samym sobą. Projekt powstał nie tylko po to, by zdjąć z poezji Poświatowskiej płaszcz dziewczęcej infantylności, ale również po to, by postawić przed odbiorcą niezwykle istotne pytania, dotyczące jego natury, pragnień, marzeń i świadomości.

Koncert Poświatowska/Radek to spektakl zmysłów tworzony ciągle na nowo – przed każdą publicznością odkrywający zupełnie inne przestrzenie. To wydarzenie, które z pewnością zaspokoi ciekawość najbardziej dociekliwych. Jest też odpowiedzią na poszukiwania tych odbiorców, którzy w muzyce współczesnej chcą cieszyć się harmonią, estetycznym brzmieniem i szukają recepty na połączenie nowoczesnych kompozycji z ponadczasową mądrością.