Smutne piosenki6 września w poznańskim klubie Blue Note wystąpi zespół o dość zaskakującej nazwie – Smutne Piosenki. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00.

Dlaczego Smutne Piosenki? Bo każą słuchaczowi na chwilę zatrzymać się w biegu i zadumać nad życiem. Jednak zgodnie z wynikami badań amerykańskich naukowców smutne piosenki nie dobijają odbiorców, a podnoszą ich na duchu. Muzycznie to ambitny pop, w którym pobrzmiewają jazz, elektronika  i folk. Daleko im do jednostajnego smętku, bo skrzą się całą paletą nastrojów.

Zespół tworzy czworo przyjaciół z Poznania: Izka Polit /wokal/, Michał Ruksza /piano/, Paulina Frąckowiak /bas, muzyka, teksty/ i Kuba Szwarc /perkusja/. Ich braterstwo dusz widać i słychać na scenie, a publiczność docenia ich szczerość, emocjonalność i wrażliwość.

Smutne Piosenki powstały prawie dwa lata temu. W tym czasie zdobyły sobie grono uważnych słuchaczy, zagościły na antenach licznych stacji radiowych i nagrały materiał na debiutancką płytę. Zespół zajął III miejsce i zgarnął sześć nagród dodatkowych podczas XXVII Zimowej Giełdy Piosenki w Opolu i jest laureatem II nagrody Festiwalu Artystycznego Koniugacje 2017 w Rawiczu, a od dwóch miesięcy gości w pierwszej dziesiątce głosowania w audycji „Będzie głośno” w Radio Czwórka. W tegorocznych Opolskich Eliminacjach do Debiutów 2017 Smutne Piosenki zajęły drugie miejsce, zyskując punkty i słowa uznania od Piotra Stelmacha, Krzysztofa Dominika i Rafała Poliwody.

Podczas wrześniowego koncertu zespół zaprezentuje się w rozszerzonym składzie. Brzmienie Smutnych Piosenek wzbogaci DJ oraz kwartet smyczkowy, zaaranżowany przez Tomasza Citaka.