Nic tu się nie dzieje banerDrugą edycję inicjatywy Nic Się Tu Nie Dzieje rozpocznie chodzony maraton filmowy. Tematem przewodnim będzie w tym roku disco. Uczestnicy wydarzenia zostaną zaproszeni do metamorfozy, by w pełni poczuli filmowy klimat, który będzie serwowanych na kinowych ekranach. 

Gorączka piątkowej nocy rozpocznie się w kinie Muza i Rialto. W tym pierwszym widzowie będą mogli skorzystać z charakteryzacji w stylu największych glamrockowych gwiazd muzycznych, założyć glamperukę i uwiecznić tę chwilę w fotobudce. Z kolei w Rialto pod okiem instruktora będzie można nauczyć się układu tanecznego inspirowanego Gorączką Sobotniej Nocy.

Punktualnie o godzinie 19:00 zostaną wyświetlone dwa filmy Todda Haynesa. W kinie Muza będzie pokazany Idol (Velvet Goldmine), a w Rialto I’m Not There. Gdzie indziej jestem. O 21:30 w Sali Wielkiej CK Zamek będzie czekała na uczestników i uczestniczki maratonu DISCO NIESPODZIANKA. Pokazany zostanie legendarny film Johna Badhama – Gorączka sobotniej nocy. Jest to film, który został obrany za ikonę kultury disco. Na ekranie zatańczy zjawiskowy John Travolta, wcielający się w Tony’ego Manero.

Wprawieni w muzyczny nastrój widzowie i pasjonaci muzyki będą mogli skorzystać z  gorącej imprezy Silent Disco, która odbędzie się w CK Zamek po projekcji filmowej. Zgodnie z zasadą trzech kin i trzech filmów, imprezę poprowadzi trzech DJ-ów. Wydarzenie rozpocznie się po projekcji, a jego bramy zostaną otwarte dla osób z zewnątrz o godzinie 00:30.

Cena biletu na dwa filmy i imprezę muzyczną wynosi 30 zł.  Sprzedaż biletów ruszy już 15 lipca. Wstęp na Silent Disco jest zawarta w cenie biletu.

Otwarcie imprezy tanecznej dla osób, które nie uczestniczyły w maratonie filmowym nastąpi  o godzinie 00.30. Darmowe wejściówki na Silent Disco będą do pobrania w kasie CK Zamek.