Kulturalny Stary Rynek logoPrzed nami trzecia już edycja wydarzenia Kulturalny Stary Rynek, którego producentem jest Estrada Poznańska. W poprzednich odsłonach łącznie odbyło się ponad 100 koncertów, wystaw i przedstawień plenerowych. Cykl spopularyzował i na nowo odkrył dla turystów i mieszkańców Poznania takie miejsca jak Dziedziniec Szkoły Baletowej czy ulicę Jana Baptysty Quadro. Na tej ostatniej usytuowana została Scena na Quadro, która stała się sercem projektu.

Tegoroczny program Kulturalnego Starego Rynku obejmuje aż osiem zwycięskich projektów. Są nimi: Koncerty Jazzowe na Quadro, Olenderski Poznań, Fotograf w drodze, Fotospacery Staromiejskie, Enklawa: nowa wspólnota, Spotkajmy się na Starym Mieście, Kameralny Poznań, Spektakle Familijne Teatru Fuzja i Poznań Street Festival, czyli taneczne działania Damian Jackowiaka z Fundacji Born to Dance.

Wygląda na to, że przez całe lato Stary Rynek będzie tętnił życiem, a przede wszystkim kulturą w różnych jej odsłonach. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Mecenasem projektu jest Miasto Poznań.

Szczegółowy program wydarzeń jest dostępny tutaj