Prońko WierzcholskiJuż we wtorek, 28 marca w klubie Blue Note wystąpią Krystyna Prońko i Sławek Wierzcholski, którzy będą promować wspólny album zatytułowany Samotna kolacja. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00.

W czasie koncertu publiczność usłyszy najciekawsze utwory z nowej płyty, nie zabraknie także wielkich przebojów Krystyny Prońko i harmonijkowej wirtuozerii Sławka Wierzcholskiego.

Kultowi wykonawcy, znakomite kompozycje Roberta Obcowskiego, sekcja rytmiczna złożona z czołówki polskich muzyków, niebanalne, klimatyczne, choć i zaskakujące teksty… to tylko niektóre z atutów albumu Samotna kolacja. Połączenie potencjałów dwojga artystów z odmiennych stylistyk dało niezwykły efekt piętnastu piosenek będących mieszanką soulu, bluesa i country.

Piosenki – dialogi między wokalistami, tworzą zaskakujący efekt: niekiedy nostalgiczno-poetycki, a czasem żartobliwy i ekspresyjny. Na poznański koncert złoża się najciekawsze jego fragmenty, a także solowe przeboje Krystyny Prońko i harmonijkowa wirtuozeria Sławka Wierzcholskiego.