bilet II12 lutego 2017 roku w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbędą się już III eliminacje konkursu Zostań gwiazdą kabaretu. W konkursie wystąpią: Kabaret A JAK! i Grupa PASZKOT. Gościem specjalnym wieczoru będzie Hanna Śleszyńska.

Kabaret A JAK! z Krakowa to cztery kreatywne i z nietuzinkowym poczuciem humoru kobiety: Adrianna Napiórkowska, Karolina Abramowicz, Magdalena Furmanek, Maria Kargulewicz. Na ich program składają się monolog kabaretowy, piosenki kabaretowe oraz skecz z udziałem publiczności. Każdy z jego elementów ukazuje inny element kobiecej codzienności – od radzenia sobie z kompleksami poprzez nieszczęśliwą miłość, a na małżeństwie kończąc. Świeżo, z pomysłem i nowatorsko.

Warszawska grupa PASZKOT powstała w 2011 roku. W swojej twórczości stara się sięgać do tradycji kabaretu literackiego oraz do głębokich pokładów absurdu dnia powszechnego. Są finalistami 32. ogólnopolskiego przeglądu kabaretowego PAKA 2016. W skład grupy wchodzą: Kaja Kiełpińska, Julia Machnowska, Karolina Pańczyk, Kamila Polińska, Kamil Rabiega, Katarzyna Waszkiewicz i Patrycja Zięcina.

Hanna Śleszyńska to aktorka teatralna i filmowa. Obdarzona wielką siłą głosu i wspaniałym aktorskim talentem, swobodnie czuje się zarówno w rolach dramatycznych, komediowych jak i musicalowych. Jej aktorska specjalność to przede wszystkim spektakle muzyczno – kabaretowe. Laureatka wielu nagród, w tym I nagrody na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu 1991, Nagrody „Prometeusz 2001” za osiągnięcia w sztuce estradowej, dla  Najlepszej Aktorki Komediowej w Gdańsku, Lubomierzu, Katowicach i wielu innych. Obecnie współpracuje z warszawskimi teatrami: 6 Piętro, Capitol, Kamienica, Studio Buffo, Syrena.

Przez długie lata była gwiazdą Kabaretu Olgi Lipińskiej emitowanego na antenie TVP, była również filarem bardzo popularnych programów muzycznych Zbigniewa Górnego, Gala Piosenki Biesiadnej.

Hanna Śleszyńska zagrała w wielu filmach fabularnych, między innymi: Lęk przestrzeni, Nic śmiesznego, Awantura o Basię, Kawalerskie życie na obczyźnie, Punkty za pochodzenie, Zamiana, Belcanto, Magiczne drzewo oraz w serialach telewizyjnych: Ja Wam pokażę, Boża Podszewka, Rodzina zastępcza, Szpital na peryferiach, Daleko od noszy. Aktualnie można ją zobaczyć w serialach Blondynka i O mnie się nie martw.

III eliminacje konkursu Zostań gwiazdą kabaretu rozpoczną się o godzinie 18:00.