Hot Water3 lutego w Blue Note wystąpi legenda rockowego grania, zespół Hot Water. Koncert jest częścią trasy promującej nową płytę wielkopolskiej kapeli. Po latach lepszych i gorszych, po upadkach i podnoszeniu się od nowa, po doświadczeniach, które zainspirowały nowe dźwięki i teksty utworów, Hot Water proponuje na nowo ciepłą kąpiel. Koncert, który rozpocznie się o godzinie 20:00 poprowadzą: red. Jan Chojnacki i red. Ryszard Gloger.

Hot Water skończył właśnie pracę nad nową płytą, której premierę przewidują na początek 2017 roku. Zapowiedzią albumu jest singiel Anioł. Na płycie znajdzie się dziesięć nowych kompozycji, które w większości będzie charakteryzowało wyjątkowe brzmienie unikalnych gitarowych cigar-boxów, stworzonych specjalnie dla Maćka Sobczaka przez firmę lutniczą z Poznania.

Muzycy od prawie trzydziestu lat stanowią podstawy sceny muzycznej Poznania. Hot Water już w latach 90-tych koncertowało w klubach, halach i na uznanych festiwalach rockowych oraz bluesowych. Zespół zagrał także kilka ciekawych suportów, między innymi przed Joe Cockerem, Colloseum oraz Jackiem Brucem.

Hot Water doceniany jest zarówno przez muzyków, krytyków, jak i publiczność. Razem z grupą koncertowali między innymi Małgorzata Ostrowska, Dariusz Kozakiewicz, Wojciech Waglewski, Krzysztof Ścierański, Michał Urbaniak, Tadeusz Nalepa, Taj Mahal, Andrzej Wodziński, Zbigniew Wrombel, Bartek Szopiński, Andrzej Trzeciak, Thomas Feldmann, Christian Rannenberg i wielu innych. Muzyczne dokonania zespołu uhonorowane zostały nagrodą Benedykt ’94.

Zespół ma za sobą ciekawą współpracę ze znanym aktorem filmów akcji Stevenem Seagalem, któremu akompaniował w kilku występach muzycznych w Poznaniu i Warszawie. Seagal koncertował w Polsce przy okazji pobytu na planie zdjęciowym w Warszawie. Okazało się, że aktor jest niezłym gitarzystą zakochanym w Hendrixie.

Maciej Sobczak i Darek Nowicki współtworzyli również bluesową formację Boogie Chilli, która uznana została najlepszym zespołem roku 2007 przez magazyn Twój Blues. Maciej, wraz z Janem Borysewiczem i Edytą Bartosiewicz, brał również udział w projekcie Tribute to Eric Clapton. Sobczak komponował także dla innych wykonawców – utwór Lawa napisany dla Małgosi Ostrowskej długo nie opuszczał pierwszego miejsca wielu list przebojów. Z kolei Darek Nowicki od lat pracuje z zespołem Izotop, który ma na koncie wspólne dokonania z muzykami takich zespołów jak Turbo czy Ceti.

Zespół nagrał trzy płyty: Hot Water w 1993, Wolne od świąt z roku 1995 oraz Dwa słowa wydaną w 2003 roku.

Występują w składzie: Maciej Sobczak /gitara, wokal/, Piotr Tarnawski /bas, instrumenty klawiszowe/ i Dariusz Nowicki /perkusja/.