Jan Zieliński18 stycznia o godzinie 19:00 w Osiedlowym Domu Kultury Pod Lipami odbędzie się Koncert Noworoczny Daj mi tę noc. Na scenie wystąpią Jan Zieliński oraz Sławomir Sikora.

Janek Zieliński – wokalista, perkusista, kompozytor, autor i producent. Jest związany ze sceną praktycznie od dziecka. Człowiek, który żyje  muzyką i dla muzyki. Jak sam wspomina, perkusja to jego pierwsza życiowa miłość oraz pasja. Już jako nastolatek. Janek był często zapraszany do wielu zespołów, z którymi współtworzył ciekawe projekty muzyczno-twórcze. Współpracował między innymi ze znaną grupą jazzową Hazard Krzesimira Dębskiego występującą w znanym poznańskim klubie Od Nowa. Trzykrotnie wystąpił na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w tym dwa razy z grupą Bolter. Występował w całej Polsce i wielu innych krajach takich jak: Australia, Stany Zjednoczone, Kanada, Meksyk, Portoryko, Wyspy Karaibskie czy Skandynawia.

Sławomir Sikora to wybitny pianista, kompozytor, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Koncertuje w Polsce i za granicą. Współpracował między innymi z Towarzystwem Muzycznym im.Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Akompaniował śpiewakom operetkowym, klasycznym i rozrywkowym. Realizował autorskie projekty pianistyczne i recitale w Skandynawii oraz na statkach wycieczkowych pod amerykańską banderą. Obecnie współpracuje z Piano Barem w Starym Browarze w Poznaniu, gdzie można wysłuchać standardów jazzowych, rozrywkowych i klasycznych w jego wykonaniu. Od wielu lat udziela lekcji gry na pianinie, akordeonie oraz naucza śpiewu estradowego. Wkrótce ukaże się jego płyta z kompozycjami do tekstów Tomasza Pawłowskiego.

Podczas Koncertu Noworocznego będzie można usłyszeć polskie i zagraniczne standardy muzyki rozrywkowej, niektóre w całkiem nowych, zaskakujących aranżacjach.