Animator 2017 nabór filmówRuszył nabór filmów do 10. edycji Międzynarodowego Konkursu Filmów Animowanych Animator 2017 z Grand Prix oraz specjalną nagrodą za najlepszy pełnometrażowy film animowany. Na lipcowe święto animacji, do stolicy Wielkopolski, przyjeżdżają widzowie, artyści i przedstawiciele branży filmowej z całego świata. To niezwykła okazja do zaprezentowania filmów szerokiej publiczności. 

Pełne sale widzów, znakomici goście, spotkania, rozmowy i przede wszystkim filmy, których nie zobaczymy nigdzie indziej. Animator to festiwal o wyjątkowej atmosferze – bez zadęcia i czerwonych dywanów, za to ze stale powiększającą się znakomitą publicznością i gronem artystów, którzy chętnie do Poznania wracają. Dlatego jeśli tworzysz filmy animowane już dziś pomyśl o zgłoszeniu swojego filmu do Konkursu. Ruszył nabór filmów do 10. edycji Międzynarodowego Konkursu Filmów Animowanych Animator 2017.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 20 lutego 2017. Do Konkursu można zgłaszać: krótkometrażowe i pełnometrażowe filmy animowane zrealizowane w dowolnej technice animacji, które powstały po 31 grudnia 2014 roku. Filmy konkursowe mogą być zgłaszane przez szkoły artystyczne, szkoły filmowe, firmy producenckie, instytucje filmowe, indywidualnych twórców lub inne podmioty posiadające do tego prawo. Warunkiem dopuszczenia filmu do selekcji jest wypełnienie karty zgłoszeniowej oraz spełnienie warunków określonych w Regulaminie 10. Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Filmów Animowanych ANIMATOR \ 2017 w Poznaniu.