Macbeth-poster2-druk21 października w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbędzie się premiera najmroczniejszej nocy operowej Verdiego, czyli spektaklu Macbeth. Reżyserem opery w czterech aktach z librettem Francesco Maria Piave jest Olivier Fredj. Kierownictwo muzyczne objął Gabriel Chmura.

W interpretacji młodego brytyjsko-francuskiego reżysera Oliviera Fredja, Macbeth jest jednym długim koszmarem, pełnym szalejących namiętności, przerażenia i żądzy władzy. Granice pomiędzy rzeczywistością a fantazją są zamazane, a zwątpienie i strach prowadzą do potwornej ciemności w każdym indywidualnym sercu. Publiczność odbędzie podróż do umysłu Macbetha – człowieka całkowicie obezwładnionego strachem. W pozornie przytulnym pokoju hotelowym odkryte zostaną najciemniejsze pokłady ludzkiej duszy. Tajemnicza dziwaczność otaczająca Macbetha zostanie pogłębiona przez cyfrowy kolaż Jeana Lecointre, który stanowi podstawę koncepcji scenograficznej.

Premierowy spektakl rozpocznie się o godzinie 19:00. Macbetha będzie można również zobaczyć 23 października oraz 24 i 26 listopada.