26 września na deskach poznańskiej Opery wystąpią aktorzy warszawskiego Teatru 6. Piętro, którzy pokażą sztukę Bóg mordu. Początek spektaklu o godzinie 17:30.

Bóg Mordu - baner

Bóg mordu to wybuchowa mieszanka błyskotliwego tekstu i brawurowej gry aktorskiej, które sprawiają, że z twarzy widzów od początku do końca przedstawienia nie schodzi uśmiech. A jednak z tyłu głowy pojawia się chłodna refleksja. To intrygujący portret różnorodnych damsko-męskich relacji i stosunków wewnątrzmałżeńskich oraz obraz współczesnego, wcale nieprostego, rodzicielstwa.

To spektakl który najkrócej określić można jako „słodko-gorzką bombę emocjonalną”. Wszystko rozpoczyna się od rozsądnej, wyważonej rozmowy dwóch par małżeńskich, które spotkały się by spisać oświadczenie o bójce swoich dzieci w parku. Jest niezwykle kurtuazyjnie i zabawnie, ale każde kolejne wypowiadane ze sceny słowo przybliża widzów do momentu, w którym bohaterom opadają maski tolerancji i przyzwoitości. Swoje prawdziwe oblicze pokazuje tytułowy „bóg mordu”.

W spektaklu występują: Jolanta Fraszyńska, Cezary Pazura, Anna Dereszowska i Michał Żebrowski.

Na podstawie tekstu tej sztuki Roman Polański nakręcił swój głośny film Rzeź.