klasykamistrzowUtwory M. K. Ogińskiego, W. A. Mozarta, A. E. M. Grétrego i J. Klaczyńskiego usłyszymy w koncercie zatytułowanym Klasyka Mistrzów, który odbędzie się 10 września w Centrum Kultury Przeźmierowo. Wydarzenie pod honorowym patronatem Wójta Gminy Tarnowo Podgórne jest częścią projektu 1050 lat muzyki w Polsce realizowanego przez Fundację Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego Europejczyk i współfinansowanego przez Gminę Tarnowo Podgórne i Powiat Poznański.

Koncert poprowadzi muzyk, aktor, tekściarz i artysta kabaretowy Krzysztof Kiełpiński. Jest on członkiem Kabareciarni Zenona Laskowika, występuje też w kabarecie Adin Władysława Sikory, Kabarecie Pingwin i Grupie Improwizującej Gzik. Wśród wykonawców znajdą się Duo La Valse’90, czyli Anna Haas-Niewiedział i Piotr Niewiedział, Dorota Kwiecińska-Erenz, Marta Dzięcioł oraz Młodzieżowy Kwartet Smyczkowy w składzie Jan Bałaban, Joanna Dzięcioł, Łucja Jaskuła i Maria Liszkowska-Sikorska.

Podczas koncertu publiczność usłyszy Pożegnanie Ojczyzny Michała Kazimierza Ogińskiego, Trio na flet, skrzypce, fortepian Michała Kleofasa Ogińskiego, Sonatę F-dur KV 497, cz.3, Eine Kleine Nachtmusik cz. 1. i Symfonię Koncertującą Es-dur KV364 cz. I na skrzypce, altówkę i fortepian Wolfganga Amadeusza Mozarta, a także Koncert C-dur na flet i fortepian André Ernesta Modesta Grétrego i Duet B-dur na dwoje skrzypiec.

Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00.