4. Studenckie Targi Sztuki - plakatW sobotę, 19 marca Pawilon Nowa Gazownia zostanie opanowany przez poznańskich studentów. 4. Studenckie Targi Sztuki to impreza odbywająca się cyklicznie od 2014 roku, a organizowana przesz Samorząd Studencki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu wespół z Biurem Karier i Promocji UAP.

Targi to z jednej strony prezentacja twórczości studentów, realizowanej z myślą o innych przestrzeniach niż galeryjne, z drugiej strony możliwość skonfrontowania się z oczekiwaniami odbiorców na zasadach „prawa rynku”. Są również szansą na poznanie nowych nazwisk, spojrzeniem na tworzący się język artystycznego porozumienia nowego pokolenia twórców, tematom, które szczególnie ich zajmują. Myliłby się bowiem ten, kto oczekiwałby po Targach propozycji wyłącznie komercyjnej. Oferta jest niezmiernie zróżnicowana, pokazuje zarówno sztukę użytkową, jak i prace z obszaru tzw. „sztuki czystej”, wysokiej  – grafikę, malarstwo, rzeźbę, fotografię.

Do udziału w czwartej edycji Targów zgłosiło się ponad 100 osób; Samorząd Studencki zaprosił 50 wystawców. Wszyscy są studentami lub absolwentami Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Są wśród nich artyści debiutujący, jak i dobrze znani z poprzednich edycji –Malwina Mosiejczuk, Grzegorz Myćka, Aleksandra Górecka, Paulina Iłenda, Paulina Kreczman.

Studenckie Targi Sztuki rozpoczną się w samo południe i potrwają do godziny 20:00.