Big ShortBig Short

Gatunek: dramat

Produkcja: USA

Reżyseria: Adam McKay

Obsada: Christian Bale, Steve Carell, Ryan Gosling…

Dystrybutor: United International Pictures Sp z o.o.

Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, które stały się zarzewiem ogólnoświatowego kryzysu 2007-2010. Zadziwiające, jak zaledwie kilku mężczyzn – poprzez spekulacje, malwersacje, balansowanie na granicy prawa – doprowadziło do gigantycznej zapaści gospodarczo-ekonomicznej właściwie w każdym zakątku globu. Sensacyjne kulisy wydarzeń, które wpłynęły na każdego z nas.

FistaszkiFistaszki

Gatunek: animacja

Produkcja: USA

Reżyseria: Steve Martino

Obsada:

Dystrybutor: Imperial – Cinepix

Bohaterowie legendarnych, cieszących się niesłabnącą popularnością od ponad pół wieku opowieści rysunkowych Charlesa M. Schulza: Charlie Brown, pies Snoopy i ich przyjaciele w nowym wydaniu animowanej komedii przygodowej wyprodukowanej przez studio Blue Sky.

Sekret w ich oczachSekret w ich oczach

Gatunek: kryminał

Produkcja: USA

Reżyseria: Billy Ray

Obsada: Chiwetel Ejiofor, Nicole Kidman, Julia Roberts…

Dystrybutor: Kino Świat

Duet zgranych śledczych FBI – Jess i Ray – ma rozwiązać sprawę brutalnego morderstwa młodej dziewczyny. Gdy na miejscu zbrodni okazuje się, że ofiarą jest córka Jess, kobieta zostaje odsunięta od sprawy. Podejrzany o zabójstwo mężczyzna, z braku dowodów, zostaje wkrótce wypuszczony na wolność. Zdesperowana Jess, przekonana o jego winie, postanawia wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę.

Słaba płećSłaba płeć?

Gatunek: komedia

Produkcja: Polska

Reżyseria: Krzysztof Lang

Obsada: Olga Bołądź, Piotr Adamczyk, Piotr Głowacki…

Dystrybutor: Monolith Films

Zośka jest atrakcyjna, wykształcona i wie, czego chce. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację i pnie się po drabinie sukcesu, choć do raju jeszcze droga daleka. Zamiast luksusowego apartamentu – kawalerka na kredyt, zamiast prestiżowej pracy – użeranie się z szefem burakiem, zamiast szczęśliwego życia – udawanie kogoś, kim nie jest. Pewnego dnia Zośka zalicza twarde lądowanie. Oszukana przez szefa traci pracę i reputację. Ten otrzeźwiający kubeł zimnej wody budzi ją z plastikowego korpo-snu i zmusza do działania. Ale to już nowa Zośka – silna kobieta, która chce wziąć z życia to, co jej się należy: miłość, przyjaźń, szacunek i satysfakcjonującą pracę. A przy okazji ukarać byłego szefa kanciarza i złowić dorodny okaz prawdziwego faceta.

Zupełnie Nowy TestamentZupełnie Nowy Testament

Gatunek: komedia

Produkcja: Belgia / Francja / Luksemburg

Reżyseria: Jaco Van Dormael

Obsada: Pili Groyne, Benoît Poelvoorde, Catherine Deneuve…

Dystrybutor: Gutek Film

Gdzie mieszka Pan Bóg? W Brukseli. Z rodziną, którą tyranizuje. Największą przyjemność sprawia mu bezmyślne oglądanie telewizji, dokuczanie żonie i wymyślanie praw, które coraz bardziej komplikują ludziom życie. Do czasu. Jego córka Ea nie może go już znieść i postanawia się zbuntować. Wykrada ojcu z komputera hasła i wszystkie tajemnice, dzięki którym będzie mogła urządzić świat zupełnie od nowa.