EvitaAnna_Lasotafot.Radoslaw_LakTo już ostatnia szansa, aby zobaczyć broadway’owski musical, Evita, który od trzech tygodni nie schodzi z afisza Teatru Muzycznego w Poznaniu. Siedemnaście spektakli, wystawionych dzień po dniu okazało się ogromnym sukcesem. Publiczność, po raz kolejny została oczarowana, a bilety zostały sprzedane niemal do ostatniego miejsca. Przed nami cztery ostatnie spektakle jesiennego cyklu, które odbędą się 15, 16 i 17 października.

Muzyczna biografia Evy Duarte-Perón, drugiej żony prezydenta Argentyny, Juana Peróna to wspólne dzieło Andrew Lloyda Webbera – najsłynniejszego kompozytora musicali na świecie oraz Tima Rice’a, który napisał tekst. Po raz pierwszy Evita trafiła na teatralne deski 21 czerwca 1978 roku i właściwie od tamtej pory jej popularność nie słabnie. Jest wystawiana w największych teatrach, od londyńskiego West Endu aż po nowojorski Broadway.

Teatr Muzyczny w Poznaniu wystawia najnowszą wersję słynnego musicalu, pochodząca z 2010 roku. Została ona wzbogacona oscarową piosenką You must love me, skomponowaną dla Madonny na potrzeby filmu z 1996 roku. Zmieniona instrumentalizacja Evity sprawiła, że spektakl zyskał nowe latynoskie brzmienie. Jest bardziej ognisty i porywający.

W tytułową rolę wcielają się Marta Wiejak, Oksana Hamerska i Anna Lasota. W najbliższych odsłonach musicalu przed publicznością wystąpią wszystkie trzy solistki, ale szczególnie mocno polecamy ostatni spektakl, który zostanie wystawiony w sobotę, 17 października o godzinie 19:00. W Evę Duarte- Perón wcieli się Anna Lasota, która zachwyca publiczność wyjątkową barwą głosu, niezwykłym talentem wokalnym oraz aktorskim. Evita z udziałem solistki Teatru Muzycznego w Poznaniu to przede wszystkim niezapomniane emocje, szeroka paleta barw i wzruszenie, które pozostaje w pamięci na długo po zakończeniu spektaklu.

Kolejne odsłony Evity w poznańskim Teatrze Muzycznym odbędą się dopiero na początku grudnia i pod koniec stycznia 2016 roku.

[fot. Radosław Lak]