swiatkultury.com.pl

swiatkultury – dom, moda i uroda, praca

mieszkanie na poddaszu
Lifestyle

Małe mieszkanie na poddaszu: 20 metrów kwadratowych, na których wszystko jest

Zazwyczaj domki letniskowe to mały jednopiętrowy budynek z poddaszem, którego standardowym przeznaczeniem jest przechowywanie narzędzi, starych i niepotrzebnych rzeczy. Ale często po ulepszeniu pierwszego piętra właściciele zaczynają myśleć o dodatkowym salonie bezpośrednio pod dachem domu.

Aby stworzyć salon pod dachem, musisz najpierw stworzyć jego projekt

Jeśli wysokość poddasza nie pozwala na realizację takiego pomysłu, eksperci zalecają podniesienie ścian nośnych domu o metr.

Mieszkanie na poddaszu

Aby dostać się do salonu wyposażonego pod dachem, musisz zainstalować schody. Najlepiej jest umieścić tę konstrukcję w korytarzu. Ważne jest również, aby wybrać odpowiedni materiał budowlany do produkcji schodów, który musi spełniać określone wymagania.

*Musi to być trwały i wysokiej jakości materiał o długim okresie użytkowania.

*Powinien być łatwy do czyszczenia z różnych zanieczyszczeń.

* Również wybrany materiał budowlany musi mieć estetyczny wygląd, aby zmontowana konstrukcja schodów mogła swobodnie pasować do wnętrza pomieszczenia, w którym zostanie zainstalowana.

Montaż okien

Przed aranżacją otworu okiennego należy pomyśleć o jego najkorzystniejszej lokalizacji.

Jeśli planowane jest wyposażenie okna na nachyleniu dachu, konieczne będzie przygotowanie osobnej ramy z drewnianych prętów, której potrzeba wynika z dodatkowego obciążenia samej konstrukcji okna i opadów atmosferycznych.

Montaż podłogi

Przed aranżacją podłogi w pomieszczeniu najpierw izoluj dach od wewnątrz. Można to zrobić własnymi rękami, używając wełny mineralnej jako materiału izolacyjnego.

Przeczytaj więcej na FEBRI