Ant-ManAnt-Man

Gatunek: sci-fi

Produkcja: USA / Wielka Brytania

Reżyseria: Peyton Reed

Obsada: Paul Rudd, Michael Douglas, Evangeline Lilly…

Dystrybutor: Disney

Zawodowy oszust Scott Lang aka Ant-Man, za sprawą niezwykłego kostiumu potrafi zmniejszać się do rozmiarów mrówki, zyskując jednocześnie nadludzką siłę. Gdy świat stanie w obliczu nowej generacji zagrożeń, Ant-Man wraz ze swoim mentorem – doktorem Hankiem Pymem, zaplanuje skok, który może zapobiec katastrofie.

LekcjaLekcja

Gatunek: dramat

Produkcja: Grecja / Bułgaria

Reżyseria: Kristina Grozeva / Petar Valchanov

Obsada: Margita Gosheva, Ivan Barnev, Ivan Savov…

Dystrybutor: Bomba Film Sp. z o.o.

W niewielkiej bułgarskiej miejscowości uczeń ukradł pieniądze koleżance ze szkolnej ławki. Być może był głodny? A może chciał po prostu kupić sobie coś słodkiego? Nade, nauczycielka angielskiego, próbuje zdemaskować złodzieja. Początkowo stawką jest troska o odpowiednie wychowywanie młodzieży. Gdy jednak do drzwi domu Nade zapuka komornik, z zamiarem zlicytowania nieruchomości, solidna i uczciwa kobieta będzie musiała szybko wydobyć spod ziemi niebagatelną kwotę pieniędzy. Dla konsekwentnej pedagog także przyjdzie pora odebrać lekcję. Od życia.

Film zdobył Nagrodę na Warszawskim Festiwalu Filmowym w 2014 roku.

Magic Mike XXLMagic Mike XXL

Gatunek: komedia

Produkcja: USA

Reżyseria: Gregory Jacobs

Obsada: Channing Tatum, Matt Bomer, Joe Manganiello…

Dystrybutor: Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o. o.

Akcja filmu Magic Mike XXL rozgrywa się trzy lata po tym, jak Mike, będąc u szczytu sławy, zakończył karierę striptizera. Teraz także pozostali członkowie Kings of Tampa są gotowi poszukać sobie nowego zajęcia. Chcą to jednak zrobić w swoim stylu — wystąpić w Myrtle Beach ostatni raz, z wielką pompą, i zaprosić na scenę legendarną gwiazdę — Magic Mike’a.

W drodze na ostatnie przedstawienie z kilkoma postojami w Jacksonville i Savannah, które mają służyć odbudowaniu starych przyjaźni i nawiązaniu nowych, Mike i jego koledzy opanowują nowe ruchy i na różne sposoby rozprawiają się z przeszłością.

Z dala od zgiełkuZ dala od zgiełku

Gatunek: dramat

Produkcja: USA / Wielka Brytania

Reżyseria: Thomas Vinterberg

Obsada: Carey Mulligan, Matthias Schoenaerts, Michael Sheen…

Dystrybutor: Imperial – Cinepix

Anglia, połowa XIX stulecia. Młoda i piękna Bathsheba Everdene dziedziczy wielką farmę i postanawia walczyć o jej utrzymanie i swą niezależność w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Trzech z nich rywalizuje o jej względy, co prowadzi do nieuchronnego konfliktu.

Nowa ekranizacja klasycznej powieści Thomasa Hardy’ego – autora sfilmowanej przez Romana Polańskiego Tessy d’Urberville – zaliczanej do arcydzieł literatury angielskiej.