Środek miasta, środek tygodnia pracy, środek upalnego lata. Wakacyjne zakątki wydają się tak bardzo odległe, a podróż daleka. A gdyby tak, zamiast wyjeżdżać, najpiękniejsze wakacyjne miejsca przenieść do centrum Poznania? Dzięki grupie Baśnie Właśnie wszystko jest możliwe.

Przez całe wakacje, w samym centrum miasta, a dokładniej w jego geometrycznym środku, czyli u zbiegu ulic św. Marcin i Gwarnej, odbywać się będzie niecodzienne wydarzenie. Grupa Baśnie Właśnie rozbije namiot dla dzieci i dorosłych, aby mogli trochę odpocząć, usiąść, posłuchać opowieści, pośmiać się i pobawić. Nie ruszając się z miejsca uczestnicy tego niecodziennego spotkania wyruszą w podróż daleko i jeszcze dalej. Będzie to baśniowa wyprawa przez cztery krańce świata.

Już od godziny 14 będzie można posłuchać baśni Bliskiego Wschodu, bajek z afrykańskim rodowodem, legend pochodzących z Dalekiego Wschodu, a także mitów prosto z Ameryki Północnej.

Baśnie Właśnie

Grupa Baśnie Właśnie powstała w styczniu 2013 roku, by nieść dalej piękno kultury słowa, by dzielić się mądrością minionych pokoleń. Baśnie to rozrywka, spotkanie, przestrzeń. W dalekich krainach, w świecie magicznym, w regionach bogatych kulturowo wszyscy są razem.

Baśniowy Punkt Wakacyjny w samym środku Poznania powstanie 21 lipca oraz 4 i 25 sierpnia.