Pod koniec stycznia ukazał się nowy album Pablopavo i Ludzików zatytułowany Polor. To już czwarty solowy krążek formacji. Zadebiutowali w 2009 roku płytą Telephon, która zebrała całkiem sporo pozytywnych recenzji. Dwa lata później na rynku ukazał się kolejny album, 10 piosenek. W tym samym roku Pablopavo nagrał krążek z producentem Praczasem, Głodne kawałki.

Na kolejny album artysty fani musieli czekać aż trzy lata. Polor trafił do sprzedaży 25 stycznia 2014 roku. Płyta trudna do zdefiniowania pod względem gatunkowym, zawiera dwanaście utworów utrzymanych w stylach dub, funk, blues a nawet rock. Gościnnie na płycie pojawiają się: Ania Iwanek jako wokalistka oraz Kacper Szroeder na flugelhornie, Miki Wielecki na perkusjonaliach, Mateusz Mendyka na puzonie, Radek Nowak na trąbce i Bartek Tkacz na saksofonie.

Zarówno muzycznie, jak i pod względem tekstowym płyta zasługuje na duże uznanie. Inteligentne teksty czerpiące tematy z życia codziennego traktują o radości, smutku, miłości, przemocy, problemach alkoholowych, czy braku tolerancji i trudnościach z odnalezieniem się we współczesnym świecie. W odróżnieniu od cukierkowych piosenek, które przeważają w rozgłośniach radiowych, płyta Pablopavo i Ludzików zmusza słuchacza do głębszej refleksji.

Także muzycznie album daleki jest od komercji, która zalewa współczesny świat. Szerokie instrumentarium jakie można odnaleźć na płycie powoduje, że prawdopodobnie poszczególne utwory nie zagoszczą na listach przebojów. Z pewnością jednak nowa płyta znajdzie uznanie w oczach wiernych fanów oraz krytyków muzycznych. Ciepły, charakterystyczny głos Pablopavo, mądre teksty o otaczającym świecie oraz niecodzienne dźwięki szerokiego instrumentarium sprawiają, że płyta wyróżnia się spośród innych produkcji dostępnych na rynku muzycznym. Wyróżnia się w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu tego słowa. Warto więc wzbogacić swoje domowe płytoteki nowym albumem Pablopavo i Ludzików, Polor.

Singlami promującymi nowy materiał formacji są utwory Kotyoraz Dancingowa piosenka miłosna.