swiatkultury.com.pl

swiatkultury – dom, moda i uroda, praca

Perkusja dla dzieci
Lifestyle

Perkusja dla dzieci, czyli jak obudzić w najmłodszych miłość do muzyki?

Małe dzieci wprost uwielbiają kołysać się do rytmu muzyki, dlatego bardzo chętnie włączamy im różnego rodzaju piosenki. Możemy także spróbować zarazić je pasją do tworzenia własnych ścieżek dźwiękowych – w tym celu warto sięgnąć po perkusję dla dzieci. Co ciekawe, mogą na niej grać nawet trzylatki, a im wcześniej dzieci rozpoczynają przygodę z muzyką, tym większe sukcesy mogą na tym polu osiągać.

Perkusja zamiast bębenka

Jeszcze jakiś czas temu panowało przeświadczenie, że perkusja to instrument dla dorosłych, ewentualnie dla nastolatków. Dla dzieci zaś zarezerwowane były cymbałki, bębenki oraz trójkąty. Tymczasem najmłodsi często również wyrażają chęć grania na perkusji i tworzenia własnych melodii. Nie warto ich ograniczać – zamiast tego lepiej wybrać dobrej jakości perkusję dla dzieci, która posłuży zarówno trzylatkowi, jak i nieco starszemu dziecku. Perkusja dla dzieci to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, ale również na naukę. Maluchy nabywają nie tylko umiejętności muzyczne, ale również skupiają się na danej czynności, ćwicząc precyzyjność ruchów.

Jaką perkusję dla dzieci wybrać?

Perkusja dla dzieci powinna być przede wszystkim dopasowana do ich wieku. Najczęściej spotykamy modele, które przeznaczone są dla przedziału 3-7 lat i kolejne, dla starszych dzieci. Przedział wiekowy jest niezwykle istotny, bowiem dziecko musi swobodnie grać na instrumencie – nie może być on dla niego zbyt wysoki. Nie warto więc kupować perkusji „na zapas”, bowiem ta, którą zakupimy dla trzylatka, spokojnie posłuży mu przez dłuższy okres. Decydując się na zakup perkusji, powinniśmy zwrócić uwagę na jej jakość oraz markę. Ciekawe modele znajdziemy w sklepie internetowym https://drumcenter.pl/pl/menu/perkusje/dla-poczatkujacych/dla-dzieci-1462.html. Dostępna jest tam perkusja dla dzieci w bardzo atrakcyjnej cenie, która dopasowana będzie do potrzeb najmłodszych.

Perkusja jako prezent

Zakup perkusji dla dzieci stanowi nieco poważniejszy wydatek, na przykład w stosunku do tradycyjnego bębenka czy cymbałków. Dlatego też instrument ten idealnie sprawdzi się jako prezent, na przykład na święta czy na urodziny. Starszym dzieciom możemy sprezentować perkusję jako nagrodę za dobre wyniki w nauce. Pamiętajmy, że zakup instrumentu może stanowić inwestycję w rozwój pasji dziecka, która powinna być pielęgnowana od najmłodszych lat. Im szybciej dziecko zacznie swoją przygodę z muzyką, nawet podczas luźnego tworzenia dźwięków, tym większe sukcesy może osiągnąć w tej materii.