Urodzony w 1977 roku w Bridgeport, w stanie Connecticut wokalista i kompozytor jest siedmiokrotnym laureatem Grammy Award przyznawanej corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji. Karierę muzyczną rozpoczął w 1996 roku i zdążył już nagrać jedenaście albumów. Ostatni z nich zatytułowany Paradise Valley miał swoją premierę 20 sierpnia 2013 roku.

Na płycie Paradise Valley znalazło się jedenaście utworów utrzymanych w stylu pop, rock i blues. Zafascynowanie tym ostatnim gatunkiem pojawiło się w życiu muzyka już w roku 2005, podczas współpracy z legendami bluesa –B.B. Kingiem oraz Ericiem Claptonem. Bluesowy klimat album zawdzięcza także producentowi – Don Wasowi, który wcześniej współpracował z takimi gwiazdami jak the Rolling Stones czy wspomniany B.B. King.

Wśród jedenastu utworów prawdziwymi perełkami, których nie powstydziłyby się największe legendy bluesa są Call me the breeze, I will be found (lost at sea).

Na płycie wyróżnia się także utrzymany w stylistyce country utwór Wildfire.

Album dopełniają spokojne ballady Dear Marie, Waitin’ on the day czy Who you love wykonane wspólnie z Kate Perry.

Pierwszym singlem promującym krążek Paradise Valley jest piosenka Paper Doll,  określona przez magazyn People jako „słodkogorzko – piękna”.

Płytę Paradise Valley polecam zarówno fanom melodyjnego rocka, jak również miłośnikom bluesa i country. Wśród jedenastu utworów składających się na nowy krążek Johna Mayera każdy odnajdzie własną muzyczną perełkę. Miękki i ciepły głos artysty, doskonałe riffy gitarowe na miarę Jimiego Hendrixa, na którym wzoruje się Mayer oraz dźwięki gitary klasycznej i melodyjne piosenki to idealny przepis na sukces.

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”//www.youtube.com/embed/lK2kKg4ao2I?rel=0″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>