Julia Vikman19 listopada o godzinie 19:30 w poznańskim klubie Blue Note wystapi Julia Vikman, która zaprezentuje repertuar Bułata Okudżawy we własnych interpretacjach. W programie koncertu nie zabraknie więc takich utworów jak Modlitwa, Balonik, Trzy miłości, Ostatni trolejbus, Szamanka czy Miłość i rozłąka.

Julii Vikman, ze strony babci pochodzi z Polski,  a ze strony dziadka – ze Szwecji. Jeszcze przed rewolucją, za czasów carskiej Rosji, jej dziadkowie zostali zesłani na Syberię, gdzie się spotkali i założyli rodzinę. Ojciec Julii – zasłużony artysta Paweł Vikman, był dyrektorem Teatru Opery i Baletu w Kiszyniowie, znał Bułata Okudżawę osobiście, wyznaczał artyście trasy koncertowe w Rosji i Mołdawii. Sama Julia Vikman jest absolwentką Akademii Muzycznej w klasie fortepianu.

Po przeprowadzeniu się do ojczyzny swojej babci, Julia rozpoczęła karierę solową w Gdańsku i założyła swój zespół JVB. Koncertuje w Polsce, Niemczech i we Francji. Występuje na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera, Moscow City Ballet. Jako gość specjalny występuje na międzynarodowych festiwalach im. Bułata Okudżawy.

W roku 2008 Julia Vikman wydała nagraną w Radiu Gdańsk płytę Podmoskiewskie wieczory ze znanymi rosyjskimi utworami z lat 60. i 70. oraz popularnymi w Polsce balladami i romansami. W nagraniu płyty wzięli udział znani muzycy polskiej sceny jazzowej.

W maju 2012 pojawił się drugi album Julii – Bielyje rozy nagrany w Selekta Studio z udziałem znanych polskich, rosyjskich i ukraińskich muzyków. Na płycie znalazły się takie kompozycje, jak Kalinka czy Oczy czarne wykonane w nowoczesnym stylu oraz utwory zagrane bardziej tradycyjnie.

Dużą popularnością cieszy się płyta Ballady i Romanse Rosyjskie z utworami Bułata Okudżawy i repertuarem legendarnej Anny German, która miała swoją premierę w lipcu 2013 roku. W tym samym roku na rynku pojawił się pierwszy album z autorskimi piosenkami artystki. The Autumn Dreams przedstawia Julię nie tylko jako wokalistkę, ale również jako kompozytorkę o producentkę.

W Poznaniu Julia zaśpiewa utwory Bułata Okudżawy.