MaltaFestiwal Malta świętuje w 2020 roku swoje 30. urodziny. Od 1991 roku, podczas kolejnych edycji festiwalu, Poznań był świadkiem kilkunastu tysięcy wydarzeń, w których wzięło udział kilka milionów widzów. Z okazji jubileuszu Organizatorzy Festiwalu, przy wsparciu Cyfrowego Repozytorium Lokalnego Poznania (CYRYL), przygotowują wirtualne archiwum festiwalu i poszukują materiałów multimedialnych. O pomoc proszą publiczność festiwalu, z którą wspólnie chcą opowiedzieć historię Malty.

Każdy, kto pamięta spektakle na poznańskich ulicach, kolejki po bezpłatne wejściówki, wieczorne koncerty nad Jeziorem Maltańskim, był na paradzie otwarcia lub pierwszym silent disco na Starym Rynku, będzie mógł podzielić się swoimi wspomnieniami. Festiwal Malta wspólnie z Cyrylem tworzy wirtualne archiwum. W multimedialnej bibliotece znajdą się fragmenty spektakli, recenzji, rejestracje spotkań, wspomnienia, filmy, relacje, materiały audio oraz specjalna sekcja poświęcona materiałom otrzymanym od widzów. O pomoc w zbieraniu zdjęć, filmów i innych archiwaliów zwracamy się do festiwalowej publiczności, która przez lata dokumentowała maltańskie wydarzenia.

Pliki audio, wideo, zdjęcia można przesyłać na adres: archiwum@malta-festival.pl (w treści wiadomości prosimy o zamieszczenie zgody na użycie materiału), oraz przynosić bezpośrednio do Cyryla (ul. Ratajczaka 44, I piętro) w godzinach 8:00–16:00. Każdy materiał zostanie podpisany nazwiskiem właściciela. Materiały można przesyłać do 8 czerwca 2020 roku.

Premiera strony odbędzie się podczas jubileuszowej edycji Malty, która odbędzie się w dniach 19–28 czerwca 2020. Portal powstanie we współpracy z Cyfrowym Repozytorium Lokalnym Poznania.