Ray Wilson14 lutego w Centrum Kultury Zamek wystąpi Ray Wilson. Koncert jest częścią trasy Upon my life.

Podczas koncertu artysta zaprezentuje zarówno twórczość solową, zwłaszcza utwory które zostały zawarte na najnowszym albumie podsumowującym 20-lecie jego kariery solowej, jak i największe przeboje grupy Genesis. Publiczność usłyszy przegląd utworów sięgających zarówno początków kariery Raya, poprzez późniejsze, przełomowe kompozycje oraz te, które współtworzył jako frontman grupy na albumie Calling All Stations.

Ostatnie lata były dla Raya Wilsona bardzo owocne. W 2016 roku na rynku pojawiły się aż dwa nowe studyjne albumy artysty: akustyczny Song for a friend oraz Makes me think of home o bardziej elektrycznym brzmieniu. W 2017 roku ukazał się natomiast album live zatytułowany Time and Distance. Wydawnictwa spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem na rynku polskim. 31 października 2019 roku ukazało się na rynku najnowsze wydawnictwo szkockiego wokalisty, album podsumowujący ostatnie 20 lat kariery solowej – Upon my life.

Solowa kariera Raya rozpoczęła się w 2002 roku, kiedy to wraz z bratem Steve’em i wokalistką Amandą Lyon, zagrali 12 wyprzedanych koncertów akustycznych na Edinburgh International Festival. Podczas tych koncertów Ray wykonał utwory ze swojego debiutanckiego albumu solowego Change, a także akustyczne aranżacje klasycznych piosenek Genesis, Phila Collinsa, Petera Gabriela, Mike’a Rutherforda i Stiltskin, w tym oczywiście przebój numer Inside. Był to początek sukcesu wokalisty, który ciężko pracował na własne nazwisko i wciąż, mimo sukcesu, zachowuje kontrolę nad własnym, muzycznym przeznaczeniem.

Poznański koncert w Centrum Kultury Zamek rozpocznie się o godzinie 20:00.