image_4_57699155Już 15 listopada do Poznania powróci elektryzujące i zachwycające widowisko muzyczno-taneczne, Lord of the Dance. Musical zostanie wystawiony o godzinie 19:00 w Hali Arena.

Lord of the Dance to genialny musical tworzony przez wiele lat. Na wzór opowieści Woody’ego Allena, akcja skupiona jest na historii trzech głównych bohaterów. Mistrz obsadził w tych rolach młodych znakomitych artystów. Na Broadwayu widowisko zostało okrzyknięte arcydziełem w swoim gatunku.

Rok 2017 jest wielkim jubileuszem dla Lord of the Dance, który celebruje swoje 20-lecie.

– Uczniowie przerośli mistrza, ich opanowana do perfekcji synchronizacja ruchów jest niezmiernie imponującym osiągnięciem – mówi twórca grupy, Michael Flatley.

Produkcja jest warta 5,5 mln euro i zajmuje 8 tirów scenografii oraz sprzętu technicznego.  Zapierające dech w piersi efekty pirotechniczne, przełomowa technologia wykorzystująca hologramy, taniec robotów, zaskakującą grę świateł, a także ruchomą i wielopoziomową scenę to właśnie Lord of the Dance. Elementy akrobatyczne doskonale łączą się z pięknym celtyckim tańcem, a całość wypełnia piękna muzyka prosto z Zielonej Wyspy.

Zespół odwiedził już ponad 80 krajów na wszystkich kontynentach świata, dzięki czemu przeszło 70 milionów widzów miało okazję podziwiać niesamowite popisy artystów. O jego ogromnej popularności świadczą także wyniki sprzedaży DVD oraz CD, które liczone są w dziesiątkach milionów.

Widowisko grupy Lord of the Dance jest wspaniałą propozycją spędzenia czasu dla całej rodziny. Zachwyci dorosłych, rozbawi dzieci, a dla wszystkich będzie wyjątkową lekcją irlandzkiej tradycji i kultury.