La Vit Arte4 czerwca w klubie Blue Note wystąpi zespół La Vita Arte. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00.

La Vita Arte specjalizuje się w gatunkach tango nuevo i neo tango, które są fuzją tanga argentyńskiego, jazzu i muzyki poważnej. Koncert będzie zestawieniem twórczości Astora Piazzolli z autorskimi utworami, które są kontynuacją myśli największego rewolucjonisty tanga, a zarazem wyznaczają nowy kierunek gatunku. Gościnnie podczas koncertu wystąpi znakomity gitarzysta młodego pokolenia – Dawid Kostka.

Zespół stworzony został w 2010 roku przez czterech poznańskich muzyków. Połączyła ich wspólna pasja jaką jest muzyka Tango. W 2011 roku wygrali największy konkurs gatunku tango nuevo na świecie – PIF Castelfidardo we Włoszech. W listopadzie 2012 roku, nakładem wydawnictwa RecArt ukazała się debiutancka płyta Tango Nuevo by Astor Piazzolla, która zdobyła pozytywne recenzje wśród krytyków muzycznych i do dziś dostępna jest w najlepszych sklepach muzycznych w kraju.

Zespół tworzą: Michał Główka – bandoneon/akordeon, Jakub Czechowicz – skrzypce, Marek Dolecki – fortepian, Marcin Antkowiak – kontrabas. Gościem koncertu będzie Dawid Kostka – gitara elektryczna.